هدایت حاتمی امروز اظهار داشت: چهار دغدغه جدی از جمله معقوله اشتغال، تورم، توانمندسازی اقشار آسیب‌پذیر و ترمیم اعتبار بین مردم و دولت در استان کرمانشاه وجود دارد.

معاون امور اقتصادی استاندار کرمانشاه افزود: با همکاری همه جانبه به صورت جمعی اگر روی این معقولات به خوبی کار شود، می‌توان آن را اصلاح کرد.

وی با اشاره به مشکلات استان و شهر کرمانشاه از جمله بیکاری، اعتیاد، طلاق و… افزود: اگر ما دلسوزانه کار کنیم خیلی از این مشکلات را می‌توانیم مهار کنیم، طی ۶ ماه گذشته کرمانشاه رتبه نخست‌ گران‌ترین استان کشور را داشت، اکنون به رتبه دهم رسیدیم، اما کماکان گران‌ترین استان نیز محسوب می‌شویم.

حاتمی تاکید کرد: حق استان کرمانشاه این است که با تلاش دسته‌جمعی، نرخ بیکاری را در استان پایین بیاوریم، در آمار اشتغال فصلی بیشترین کاهش بیکاری مختص کرمانشاه بوده، در این راه باید تلاش جدی و دلسوزانه داشته باشیم.

این مقام ارشد اقتصادی کرمانشاه با اشاره به پتانسیل‌های خوب استان از قبیل مرزها، شیلات، باغ‌ها، گلخانه، دشت، جاذبه‌های طبیعی و… انتظار داشت، باید زمینه سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذاران در راستای ایجاد اشتغال در استان به‌ خوبی فراهم شود.

وی با بیان اینکه استان کرمانشاه رتبه ۳۱ فضای کسب و کار کشور را دارد، با انتقاد به این مساله، متذکر شد: روی این مساله در استان به خوبی کار نشده، کرمانشاه زمینه بهبود فضای کسب و کار را به‌خوبی دارد، جذب سرمایه‌گذار جدید در استان را مد‌نظر داریم، در راستای مشاغل خانگی، کارگاهی و واحدهای متوسط وارد عمل شده‌ایم و مراحل کار سه واحد انجام شده است.

حاتمی گریزی نیز به مشکلات سرمایه‌گذاران در استان داشت و گفت: در کرمانشاه یک سرمایه‌گذار ۲۸۸ روز منتظر نتیجه ماده پنج شهرداری بوده، با شهرداری و معاونت امور عمرانی هماهنگ کرده‌ایم، هر ۲ هفته یک‌بار پروژه‌های راه و شهرسازی در دستور کار قرار بگیرد.

وی تاکید کرد: استان به سرمایه‌گذار احتیاج دارد، لذا وظیفه داریم امکانات لازم را برای حضور سرمایه‌گذاران فراهم کنیم.

حاتمی به سرمایه‌گذاری ۲۹۹ سرمایه‌گذار در استان اشاره کرد و افزود: این سرمایه‌گذاران در طرح‌های بالای یک‌میلیارد تومان و ۹۰ طرح بالای ۵ میلیارد تومان در استان سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

معاون امور اقتصادی استاندار کرمانشاه تاکید کرد: طی سال ۹۸ بیشترین طرح‌های استان باید به سمتی برود که بیشترین بازدهی اقتصادی را دارا باشد.

وی گفت: طی ۶ ماه گذشته احیا واحدهای راکد و نیمه‌کاره در استان پیشرفت خوبی داشته به‌طوری که در حوزه صنعت و کشاورزی ۱۳۹ واحد راکد مجددا راه‌اندازی شده است./فارس