سرهنگ محمد حیدری اظهار داشت: با وجود حجم تردد بالا در این محور هیچ مشکلی در عبور و مرور وسایل نقلیه وجود نداشته و ترافیک سبک و روان است.

وی از کاهش مجموع تصادفات در محورهای این استان نسبت به سال قبل خبرداد و گفت: از ابتدای طرح ترافیکی نوروز مجموع تصادفات نسبت به مشابه سال قبل در تعداد مصدومان ۱۲درصد کاهش داشته است.

رئیس پلیس راه استان کرمانشاه با اشاره به اینکه روز گذشته یک نفر بر اثر رعایت نکردن موارد ایمنی جان خود را از دست داده است، بیان کرد: تعداد سوانح منجر به فوت نیز نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

حیدری عنوان کرد: حضور فعال همکاران در پاسگاه‌های پلیس راه در قالب تیمهای محسوس و نامحسوس و همچنین استفاده از ۸۰  دوربین سیار و ۳۰ دستگاه دوربین ثابت جهت مدیریت سرعت در محورهای مواصلاتی استان سبب کاهش تصادفات در محورهای مواصلاتی استان شده است.

رئیس پلیس راه استان کرمانشاه با اشاره به اینکه روزانه ۱۰۵ تیم به‌ شیوه محسوس و نامحسوس جاده‌های استان را تحت نظر دارند، بیان کرد: آشکارسازی نقاط حادثه خیز در طول محورها، با هماهنگی مدیر کل راهداری استان انجام شده و بیش از ۳۰۰ تخته بنر با مضمون پیامهای ترافیکی و توصیه‌های ترافیکی در سطح معابر، جهت اطلاع‌رسانی مسافران نوروزی نصب شده است.

‌حیدری با اشاره به اینکه عامل اصلی تصادفات در محورهای برون شهری استان به سرعت غیرمجاز بر می‌گردد، عنوان کرد: خط قرمز  پلیس راه سرعت غیر مجاز رانندگان است که با آنها برخورد و خودروهایی که دچار تخلف شوند از یک تا ۷۲ ساعت در پارکینگ توقیف می‌شوند.

رئیس پلیس راه استان کرمانشاه تصریح کرد: با توجه به در نظر گرفتن تجزیه و تحلیل تصادفات در طول سال جاری علت  مرگ ۵۲ درصد از متوفیان حوادث جاده‌ای در جاده‌های برون شهری استان به دلیل ضربه به سر بوده است که توصیه می‌شود مسافران نوروزی کمربند ایمنی را در طول مسیر ببندند.

وی با اشاره به اینکه تا پایان تعطیلات محدودیت تردد موتورسیکلت در جاده‌های اصلی و بزرگراهی استان کرمانشاه اجرا می‌شود، بیان کرد: مردم همراهی لازم را با پلیس راه استان داشته باشند که اتفاق خطرناکی برای خود و خانواده‌های آنها نیفتد/تسنیم