وی افزود: درمیان بناهایی که ثبت ملی نشده اند، آثار زیادی داریم که قابلیت ثبت ملی شدن را دارند و ازسوی دیگر مجموعه تاریخی تاق بستان نیز ظرفیت ثبت جهانی شدن را دارد، لذا انتظار داریم سازمان میراث فرهنگی برای ثبت جهانی این اثر پیگیری ویژه ای داشته باشد. 

نماینده مردم کرمانشاه اضافه کرد: تکیه معاون الملک نیز یکی دیگر از آثار تاریخی منحصربفرد کرمانشاه است که متاسفانه در زمان بارش ها دچار نم زدگی می شود که امیدواریم اقدامات حفاظتی و مرمتی لازم برای این بنا انجام گیرد. 

وی با اشاره به همجواری استان کرمانشاه با دو استان عراق، عنوان کرد: کرمانشاه قطب درمانی غرب کشور است که می توانیم از این ظرفیت برای رونق توریسم درمانی در استان استفاده کنیم. 

صفری در ادامه به پروژه کریدور گردشگری بیستون به تاق بستان اشاره کرد و خواستار تسریع در روند اجرایی شدن این پروژه به منظور تحول در گردشگری کرمانشاه شد. 

وی همچنین بابیان اینکه کرمانشاه طی دهه های گذشته همواره رتبه اول بیکاری کشور را به خود اختصاص داده، اعلام کرد: مشکل بیکاری کرمانشاه تنها با صدور مجوزهای استخدامی حل نمی شود، بلکه باید از ظرفیت هایی همچون گردشگری برای رفع این مشکل استفاده کنیم. 

عضو مجمع نمایندگان استان تاکید کرد: سوق دادن سرمایه گذاران حوزه گردشگری به کرمانشاه توسط سازمان میراث فرهنگی و توسعه اقامتگاه های بوم گردی می تواند در این رابطه تاثیرگذار باشد. 

وی در پایان خواستار برقراری پروازهای بین المللی در کرمانشاه شد و گفت: در گذشته شاهد انجام پروازهای کرمانشاه به ترکیه، سلیمانیه و دبی بودیم که متاسفانه به دلایلی کنسل شدند. امیدواریم شاهد برقراری مجدد این پروازها در کرمانشاه باشیم تا به رشد حوزه گردشگری استان نیز کمک کند/ایسنا