به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی طلوع کرمانشاه، هوشنگ بازوند در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اظهار داشت: ساخت و ساز در مناطق زلزله زده تا اسفندماه به اوج خود خواهد رسید و باید واحدهای تولیدی فعال در این مناطق به گونه ای برنامه ریزی کنند که برای تامین مصالح تولیدی نیازی به کمک گرفتن از ظرفیت واحدهای خارج از استان نباشد.

وی گفت: مدیریت ارشد استان با جدیت تمام در حال پیگیری دریافت وام بلاعوض برای واحدهای صنعتی آسیب دیده در این زلزله است. شرکت شهرک ها باید طی این مدت همزمان با این پیگیری ها عملیات آواربرداری واحدهای آسیب دیده را دنبال کند.

بازوند افزود: در حوزه کشاورزی تاکنون تسهیلات بلاعوض برای ۸۸۸۰ واحد دامی تخریب شده و ۱۶۸ مزرعه پرورش ماهی تخریب شده به میزان هر واحد ۳ میلیون تومان پرداخت شده است که یک گام بسیار مثبت برای حمایت از واحدهای تولیدی محسوب می شود و در تلاش هستیم چنین تسهیلاتی برای حوزه صنعت نیز در نظر گرفته شود.

وی گفت: جدا از بنیاد مسکن که در حال ساخت و ساز در منطقه است هیچ مجموعه دیگری حق برداشت شن و ماسه از سطح رودخانه های منطقه را ندارد و شرکت آب منطقه ای باید این مصوبه ستاد تسهیل را در دادن هرگونه مجوز تازه مدنظر داشته باشد.