محمودرضا نیازی اظهار کرد: در راستای ایجاد اشتغال پایدار و ترغیب واحدها به تولید کالا با معیارهای استاندارد، امسال ۳۰ مورد پروانه استاندارد جدید برای واحدهای استان صادر شده است.

وی در خصوص فرآیند صدور پروانه کاربرد علامت استاندارد، افزود: پس از انجام بازرسی‌ها و نمونه‌برداری از محصول تولیدی، در صورتی که نظام کنترل کیفیت در واحد تولیدی برقرار باشد و نتایج آزمون فرآورده نمونه‌برداری شده با استاندارد ملی مربوطه مطابقت داشته باشد، پروانه کاربرد علامت استاندارد به واحد تولیدی یا خدماتی تعلق می‌گیرد.

مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه اشاره‌ای هم به بازرسی از واحدهای تولیدی و خدماتی استان داشت و خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۵۰۰  مورد بازرسی از واحدهای تولیدی و خدماتی استان و همچنین ۴۱۵ مورد نمونه برداری و آزمون از فرآوردهای تولیدی واحدهای تحت پوشش جهت تطبیق با استانداردهای ملی مربوطه انجام گرفته است.

نیازی همچنین با اشاره  به تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه استفاده از کالای ایرانی و استاندارد، افزود: با ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و برنامه‌ریزی‌ برای اصلاح الگوی مصرف، موضوع استفاده از کالاهای استاندارد و تولید داخل اهمیت دوچندانی پیدا کرده است.

وی ضمن درخواست از مردم برای استفاده از محصولات دارای نشان استاندارد، خاطرنشان کرد: کالاهای تولید داخل که دارای نشان استاندارد هستند به لحاظ کیفیت با استانداردهای ملی مطابقت دارند، لذا همه ما باید با اعتماد به این نشان، تلاش کنیم که از مصرف کالای خارجی و وارداتی مشابه خودداری کنیم.

مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه معتقد است، خرید کالای استاندارد ایرانی قدمی در راستای پویایی اقتصاد کشور، اشتغالزایی، شکوفایی تولید ملی، افزایش صادرات، جلوگیری از تعطیلی صنایع و… است.