بالایی در ادامه از پرداخت مبلغ ۲ میلیون تومان و یک تخته فرش هدیه استاندار کرمانشاه به خانواده های زلزله زده ساکن کانکس و چادر شهر سرپل ذهاب خبر داد و گفت: کانکس های این خانواده ها نیز در جاهای امن جای گذاری خواهد شد.
او با بیان اینکه به پل جاده های روستایی استان، پنج پل اصلی، جاده، راه های عشایری و دیگر بخش ها در این بارندگی ها خسارت وارد شده است، گفت: اکنون زیرساخت های خدماتی مانند برق، گاز، آب و مخابرت در همه شهرها و روستاهای استان برقرار است.
وی با بیان اینکه در بارندگی ها هیچ مصدومیتی نداشتیم گفت: متاسفانه فقط یک فوتی در روستای کانی عزیز سرپل ذهاب داشتیم که این مورد به ما گوش زد می کند که خود مراقبتی مهم ترین بخش مدیریت بحران است.
طبق آنچه که نقشه های هواشناسی نشان می دهد، هفته پربارشی را پیش رو خواهیم داشت به گونه ای که حداقل بارش ها به ۵۰ و حداکثر آن ها نیز برای برخی مناطق به بیش از ۱۰۰ میلی متر می رسد.
بارش های هفته آینده از عصر شنبه (۱۰ فروردین) آغاز و به تدریج تا روز چهارشنبه (۱۴ فروردین) در تمام نقاط استان ادامه پیدا می کند.
شدت بارش ها از صبح یکشنبه تا صبح دوشنبه و برای تمامی نقاط استان خواهد بود.
میانگین بارش سال زراعی اول مهر ۹۷ تا هشتم فروردین ۹۸؛ ۶۴۸ میلی متر است که نسبت به مقدار بارش در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۳۱۲ میلی متر بود ۱۰۷ درصد و نسبت به دوره بلند مدت نیز ۷۹ درصد رشد داشته است.
پاوه با یک هزار و ۲۳۹ میلی متر، گواور با ۹۰۲ میلی متر و جوانرود با ۸۳۲ میلی متر بیشترین بارش ها را به خود اختصاص داده اند/ایرنا