سرپرست فرمانداری روانسر اظهار کرد: نقطه بحرانی شهر روانسر محله گل سفید است که در بسیاری از معابر این محله آب گرفتگی داریم.
مصطفی زاده اضافه کرد: برخی از منازل این محله که به صورت غیرقانونی و غیرمجاز در سالهای گذشته ساخته شده اند در مسیر آبراهه ها قرار گرفته اند و در معرض آبگرفتگی هستند و نیروهای شهرداری مشغول ارائه خدمات رسانی هستند.
وی افزود: ساکنان و احشام ۲ روستای «خراجیان» در بخش مرکزی و «بزگوره» در بخش شاهو هم که در معرض خطر سیلاب قرار دارند و به نقاط امن منتقل شده اند.
سرپرست فرمانداری روانسر با بیان اینکه منازلی در روستای «خرم آباد سفلی و رئیس» نیز دچار آبگرفتگی شده اند، اظهار داشت: در روستای «ده لیلی» نیز آب گرفتگی داریم که اهالی روستا با کمک همدیگر در حال برطرف کردن مشکل هستند.
مصطفی زاده ادامه داد: یکی از تهدیدهای اصلی شهر روانسر با تداوم بارشها ، طغیان رودخانه های خشکه رود و عاصم آباد است که هم اکنون سرریز کرده اند و با ادامه این شرایط و در صورت نیاز ساکنان حاشیه این رودخانه ها باید منازل خود را تخلیه کنند.
وی گفت: ۲ اردوگاه در سطح شهر روانسر با ۸۰ چادر برای اسکان موقت ایجاد شده که تاکنون ۲ خانواده در این اردوگاه مستقر شده و ۱۰ مدرسه شهر نیز آماده اسکان است و در این خصوص اطلاع رسانی های لازم صورت گرفته است.
شهرستان روانسر با ۴۷ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.
طبق پیش بینی سازمان هواشناسی سامانه بارشی سنگینی از عصر یکشنبه تا روز دوشنبه در آسمان استان کرمانشاه مستقر می شود و احتمال بروز سیل در برخی از مناطق استان وجود خواهد داشت/ایرنا