بابک طاهریان از ساماندهی ورودی معبد آناهیتا خبرداد و با اشاره به ساخت مجموعه خدماتی در ورودی معبد اظهار کرد: این مجموعه شامل سالن معرفی، نمایشگاه صنایع دستی، نمازخانه و سرویس های بهداشتی خواهد بود.

به گفته مسئول پایگاه ملی پژوهشی معبد آناهیتا برای ساخت این مجموعه تاکنون ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار صرف شده و برای تکمیل آن به ۴۰۰ میلیون تومان دیگر اعتبار نیاز است.

وی همچنین با بیان اینکه بازسازی دیوارهای جنوبی، غربی و شرقی معبد نیز در دستور کار قرار گرفته، گفت: مطالعات بازسازی دیوارهای جنوبی و غربی به اتمام رسیده که پس از بازدید، بررسی و تائید پژوهشگاه میراث فرهنگی کشور وارد فاز اجرایی بازسازی خواهیم شد.

طاهریان عنوان کرد: تنها برای بازسازی این سه دیوار هشت میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

وی تاکید کرد: اگر می خواهیم برای جهانی شدن معبد آناهیتا گام برداریم باید هزینه کرده و مقررات سایت‌های جهانی را رعایت کنیم.

مسئول پایگاه ملی پژوهشی معبد آناهیتا ادامه داد: برای آزاد سازی عرصه محدوده معبد آناهیتا شش منزل، سه باب مغازه و تعدادی زمین باید تملک شود که برای این اقدام به بودجه نیاز است.

وی همچنین ساخت و نصب تابلوهای راهنمایی، ساماندهی حمام سلجوقی، نورپرداری، نصب دوربین‌های مداربسته و راه اندازی سیستم صوتی را از جمله اقداماتی عنوان کرد که تا پیش از شهریور سال آینده در معبد آناهیتا انجام خواهد گرفت.