محمدمهدی گویا در گفتگو با خبرنگار طلوع کرمانشاه، اظهار داشت: همکاران بهداشت و درمان در سخت‌ترین شرایط و با تلاش شبانه روزی در مناطق زلزله زده کرمانشاه، انجام وظیفه می‌کنند و اقدامات بهداشتی و درمانی در مناطق زلزله زده حتی یک لحظه هم متوقف نشده است.

وی گفت: در بعضی نقاط زلزله زده، با وجود امکانات کم، شرایط نامساعد آب و هوایی و خستگی همکاران بهداشت و درمان، خدمات بهتر از سایر مناطق کشور است، در بازدید از یکی از روستاها به نام جابری، بهورز روستا با وجود آنکه در طی زلزله باردار بود و فرزند خود را سقط کرده بود، بدون لحظه‌ای توقف به کار خود ادامه داده بود.

گویا گفت: پرسنل بیمارستان بانگر سرپل ذهاب در یک فضای فیزیکی محدود خدماتی ارائه می‌دهند که با تمام شهرهایی که درگیر زلزله نبودند، قابل رقابت نیست، بخش دیالیز بیمارستان نیز با بهترین امکانات سرویس می‌دهد.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت افزود: علیرغم شرایط سخت و اینکه اکثر خدمات ما در کانکس ارائه می شود، امیدوارم هرچه سریع تر بازسازی مناطق انجام شود و با سرعت هرچه تمام تر به پایان برسد.

گویا بیان کرد: یکی از نگرانی های ما مساله آواربرداری در مناطق زلزله زده است، چرا که منطقه مستعد بیماری سالک است و آواربرداری در پیشگیری از این بیماری اهمیت زیادی دارد.

وی گفت: با همت و تلاش مسئولین استانداری اداره مسکن و شهرسازی و بنیاد مسکن اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است و حدود ۵۰ درصد آوارهای شهر سرپل جمع آوری شده است و مسئولین محترم متفق القول شدند که تا پایان زمستان بقیه آوارها را هم جمع آوری کنند و اگر چنین شود، یکی از بزرگترین مخاطرات بهداشتی منطقه به حداقل خواهد رسید.

انتهای پیام /