احمدصفری شامگاه دوشنبه (۲ بهمن) در نشست شورای اداری استان کرمانشاه که با حضور نمایندگان عضوفراکسیون امید مجلس در سالن شهدای دولت استانداری برگزارشد، با بیان اینکه مردم کرمانشاه مردمی نجیب هستند و هشت سال دفاع مقدس را تحمل کردند، اظهارکرد: بعد از جنگ ۱۰ سال دوره بازسازی را پشت سرگذاشتیم و پس از آن دچار تحریم شدیم.

وی از دولت خواست توجه ویژه ای به این استان داشته باشد، افزود: برجام فرصتی بود برای نظام، اما کرمانشاه از قراردادهای آن محروم شد و هیچ سرمایه گذاری به این استان نیامد.

عضو مجمع نمایندگان استان ادامه داد: تنها صنعت کرمانشاه پالایشگاه بود که آنهم با لابی‌گری واگذار شد.

وی افزود: صنعت دوم این استان نیز نیروگاه بیستون است که زمزمه واگذاری آن شنیده می شود.

صفری با بیان اینکه کرمانشاه مظلوم واقع شده، تاکید کرد: کم لطفی دولتمردان چندسالی است که شامل ما شده است.

وی همچنین به مشکلات زلزله زدگان پرداخت و عنوان کرد: اکثر زلزله زدگانی که مستاجر بوده اند هنوز تعیین تکلیف نشده اند که این موضوع باعث نارضایتی آنان شده است.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی به آسیب دیدگی ۲۳۰ خانه بهداشت مناطق زلزله زده اشاره کرد و گفت: خیرین ۵۰ درصد از این مراکز را بازسازی می کنند، دولت نیز باید سریعتر اقدام به ساخت مابقی مراکز کند.

وی افزود: باوجود گذشت ۷۰ روز از زلزله هنوز بیمه مسکن های مهر پرداخت نشده که باید سریعتر این مسئله سازماندهی شود.

صفری به مصوبه پرداخت  ۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به مناطق زلزله زده اشاره کرد و یادآورشد: انتظار داریم این مبلغ که هنوز ابلاغ نشده، بصورت جداگانه از طریق بانک های عامل پرداخت شود.