هوشنگ بازوند در نشست ستاد هماهنگی بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه که با حضور رییس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد، تصویب سریع ۸۴۵ میلیارد تومان تسهیلات و ۲۸۱ میلیارد تومان کمک بلاعوض جهت مناطق زلزله زده استان در دولت را اقدامی انقلابی عنوان کرد.
 
وی با اشاره به نیاز مناطق زلزله زده استان به منابع مالی بیشتر، خواستار تسریع در تصویب لیست متمم جهت این مناطق در هیات دولت شد.
 
بازوند همچنین سقف ۱۲ میلیون تومانی تسهیلات جهت تعمیر واحدهای آسیب دیده از زلزله را ناکافی دانست و گفت: برخی واحدها جهت تعمیر به ۲۰ و حتی ۲۵ میلیون تومان تسهیلات نیاز دارند که انتظار داریم سقف ۱۲ میلیون تومانی در نظر گرفته شده برداشته شود.
 
وی با بیان اینکه مظلوم ترین قشر آسیب دیده در زلزله مستاجرین هستند، گفت: جمعیت این قشر حدود سه هزار خانوار است که پیشنهاد می کنیم تسهیلاتی معادل مالکین برای آنان نیز در نظر گرفته شود تا بتوانند صاحب مسکن شوند. البته باید مشکل زمین این افراد را نیز مرتفع کنیم.
 
بازوند با بیان اینکه خودرو برخی افراد نیز در زلزله  آسیب دیده، خواستار در نظر گرفتن تسهیلات قرض الحسنه پنج میلیون تومانی برای این افراد شد.
 
وی با اعلام اینکه در برخی روستاها و خصوصا شهرها نیازمند ساخت حمام بهداشتی هستیم، گفت: برای ساخت حمام در این مناطق به ۲.۵ تا سه میلیارد تومان منابع مالی نیاز است.
 
استاندار کرمانشاه افزود: برخی کمک های بلاعوض تصویب شده برای مناطق زلزله زده هنوز تخصیص پیدا نکرده که خواستار تسریع در این خصوص هستیم.
 
وی همچنین با بیان اینکه بر اثر زلزله ۱۲۴۱ میلیارد تومان به زیرساخت های استان خسارت وارده شده، گفت: امیدواریم بخشی از اعتبارات در نظر گرفته شده به این منظور قبل از پایان سال تخصیص یابد.
 
بازوند با انتقاد از عملکرد برخی بیمه ها، گفت: برخی بیمه ها به تعهدات خود عمل نمی کنند. بیمه آرمان با گذشت ۷۳ روز از زلزله به تعهد خود عمل نکرده است. از بیمه البرز هم گله مندیم.
 
افتتاح فاز اول قطار شهری کرمانشاه تا پایان دولت در صورت تخصیص اعتبار 
 
وی در بخش دیگر سخنانش با بیان اینکه اگر اعتبارات لازم به پروژه قطار شهری کرمانشاه تخصیص یابد، فاز اول آن تا پایان عمر این دولت افتتاح می شود، گفت: اگر ۲۵۰ تا ۲۷۰ میلیارد تومان به پروژه قطار شهری کرمانشاه اختصاص یابد، با مشارکت شهرداری خواهیم توانست فاز اول آن را تا پایان عمر دولت افتتاح کنیم.
 
وی همچنین با بیان اینکه رودخانه قره سو از ظرفیت های بزرگ برای شهر کرمانشاه است، گفت: متاسفانه هم اکنون ۱۹ ورودی فاضلاب به این رودخانه داریم که برای جمع آوری آنها به ۹۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
 
استاندار کرمانشاه احداث پالایشگاه آناهیتا را نیز از آرزوهای مردم کرمانشاه عنوان کرد و گفت: متاسفانه در یازده سال گذشته اتفاقی در این پروژه نیفتاده و انتظار داریم در سفر آینده رییس جمهور این موضوع حل و فصل شود.
 
بازوند بازگشایی مرز خسروی را نیز از اقداماتی دانست که در صورت تحقق می تواند رونق خوبی به حوزه گردشگری استان بدهد.