نبی فتحی نماینده فدراسیون کاراته در کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار طلوع کرمانشاه اظهار داشت: ملی پوشان کاراته کشورمان با کسب ۲ مدال طلا و ۵ برنز و ۳عنوان پنجمی در بخش مردان به مقام قهرمانی و در مجموع در رده سوم جدول رده بندی لیگ جهانی کاراته وان فرانسه قرار گرفت.

وی گفت: اولین مرحله لیگ جهانی کاراته وان در سال۲۰۱۸ طی روزهای ۶ تا ۸ بهمن ماه باحضور ۷۵۶ کاراته کا از ۸۱ کشور در شهر پاریس فرانسه برگزار شد و تیم مردان کشورمان با ۲طلا و ۴برنز به مقام قهرمای رسید و در مجموع سوم شد.

فتحی بیان کرد: در جدول رده بندی این رقابتها تیم ژاپن در مجموع مردان و زنان و دو بخش کاتا و کومیته با ۵ طلا، ۳ نقره و یک برنز در رده نخست قرار گرفت. تیم فرانسه میزبان بازیها با ۳ طلا، ۵ نقره و۴ برنز در مکان دوم ایستاد و تیم ایران با ۲ طلا و ۵ برنز سوم شد.

وی دیگر نتایج را به شرح زیر اعلام کرد: 

اسپانیا با یک طلا، یک نقره و ۳ برنز چهارم شد.

مالزی، چین و قزاقستان هر کدام با یک طلا مشترکاً پنجم شدند.

اسامی مدال آوران کشورمان در این رقابتها:

وزن ۸۴-کیلوگرم: ذبیح اله پورشیب- مدال طلا

وزن ۸۴+کیلوگرم: سجاد گنج زاده- مدال طلا

وزن ۵۵-کیلوگرم: طراوت خاکسار- مدال برنز

وزن ۶۷-کیلوگرم: هامون درفشی پور- مدال برنز

وزن ۷۵-کیلوگرم: بهمن عسگری- مدال برنز

وزن ۸۴+کیلوگرم: صالح اباذری- مدال برنز

کاتای تیمی(ابوالفضل شهرجردی، میلاد دلیخون و علی زند)- مدال برنز

امیر مهدی زاده، سعید احمدی و ابراهیم حسن بیگی در اوزان ۶۰،۶۷ و ۷۵ کیلوگرم در بخش مردان با عنوان پنجمی به کار خود در این رقابتها پایان دادند.

هامون درفشی پور وسعید احمدی از استان کرمانشاه دراین رقابتها حضور داشتند که هامون مدال برنز وسعید احمدی عنوان پنجمی مسابقات کاراته وان فرانسه را کسب نمودند.