هرچند افشین حسنی مدیرعامل باشگاه پس از آنکه از صعود تیمش به لیگ دسته اول در این سالها ناامید شد، تلاش‌هایی برای خرید امتیاز یک تیم دسته اولی بکار برد، به گونه ای که ابتدای سال ۹۷ کوشش‌هایی برای خرید امتیاز تیم‌ شهرداری تبریز آغاز کرد، اما به سرانجام نرسید. پس از آن به سراغ خرید امتیاز تیم استقلال جنوب تهران رفت که آن هم نتیجه‌ای در بر نداشت.

سرانجام مدیرعامل باشگاه بعثت اعلام کرد با پولی که برای خرید امتیاز یک تیم دسته اولی در نظر گرفته بود، تیمی منسجم تشکیل می دهد تا بتواند در بازی‌های لیگ دسته دوم جام آزادگان باافتدار به لیگ دسته اول صعود کند. 

این تیم در شروع این لیگ، با سرمربیگری جهانبخش جعفری بازی‌های خوبی از خود به نمایش گذاشت و در قامت یک مدعی ظاهر شد، اما طولی نکشید که با تغییر سرمربی و عدم حمایت مسئولین استانی، بعثت کرمانشاه با چالش هایی مواجه شد و با نمایش بازی‌های ضعیف در فصل دوم لیگ، حالا به فاصله دو هفته مانده به پایان رقابت‌ها دیگر نه تنها صعودش به لیگ دسته اول منتفی شده، بلکه در رده های انتهایی جدول قرار گرفته است.    

نمایش ضعیفی که این تیم در بازی اخیرش برابر نفت و گاز گچساران داشت، تمام امیدهای صعود این تیم به لیگ دسته اول را به ناامیدی تبدیل کرد. 

حالا تیم بعثت کرمانشاه اگر در دو بازی انتهایی لیگ دسته دوم فوتبال متحمل شکست شود به لیگ دسته سوم سقوط خواهد کرد، اما حتی کسب یک مساوی نیز می‌تواند این تیم را از خطر سقوط نجات دهد/ایسنا