به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی طلوع کرمانشاه، مرادی مجد امروز چهار شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که در کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: برای بهره‌برداری این تعدادها طرح ها، ۲۵میلیارد تومان هزینه شده است.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: توسعه شبکه های برق مبلغ ۴۷۲۵۰ میلیون ریال، اصلاح و بهینه سازی شبکه ها مبلغ ۱۸۰۲۰۰میلیون ریال، برق‌رسانی روستایی مبلغ ۱۵۴۰ میلیون ریال، برق‌رسانی به مسکن مهر ۷۵۰۰ میلیون ریال و جمعا ۲۵۰۰۰۰میلیون ریال از جمله طرح های قابل بهره برداری در دهه فجر است.

مرادی مجد متوسط سرانه مصرف خانگی در کل استان را ۱۹۹۵ کیلو وات عنوان کرد و افزود : این میزان در استانهای گرمسیری و بخش مرکزی کرمانشاه بیش از ۲ هزار کیلو وات است.

وی نرخ فروش انرژی تا پایان سال ۹۵ را ۷۴۰ ریال عنوان کرد و افزود: تعداد مشترکان برق در استان کرمانشاه در بخش های مختلف بیش از ۷۴۰ هزار مشترک هستند.

مرادی مجد در خصوص مصرف برق در استان کرمانشاه گفت: از ابتدای سال ۹۶ تا نیمه اول بهمن ماه سالجاری ۲۵۶۸ میلیون کیلو وات ساعت برق مصرف شده است. تاکنون ۲۵۲۳ روستا و ۵۳۷۲ چاه کشاورزی برقدار شده است.

وی با بیان اینکه  ۱۶۳۶۵ تعداد و ظرفیت ترانس‌های منصوبه است، گفت: پیک بار در این مدت در استان کرمانشاه ۷۲۰ مگابایت بوده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تعداد روستاهای دارای سکنه را ۹۸/۸ درصد عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۹۹/۸۵ درصد از نعمت برق برخوردارند.

خبرنگار: الهه فرهادی