وی با بیان اینکه جبران خسارت استان های سیل زده از محل ماده ۱۰ و ۱۲ قانون مدیریت بحران بعید به نظر می‌رسد، گفت: بعید است که قانون بودجه سال ۹۸ کشش جبران این حجم خسارت را داشته باشد و در همین راستا حدس بر این است که دولت بخواهد از محل فروش دارایی های خود این خسارات را جبران کند، اما در نهایت تصمیم نهایی روز یکشنبه هفته آینده در مجلس گرفته می شود.

وی با اشاره به خسارت ۲۵ استان در سیل اخیر، گفت: هفت استان از جمله کرمانشاه شدت خسارت بالایی دارند و باید دستگاه ها و نمایندگان استان تلاش کنند که اعتبارات خوبی در بحث جبران خسارات سیل برای استان کسب کنیم.

بازوند در ادامه با اشاره به وجود ۴۲ میلیارد تومان اعتبار دستگاه‌های استان در خزانه دولت، گفت: این جای تاسف است که هنوز این میزان اعتبار توسط دستگاه های استان جذب نشده است. تا هفته آینده مهلت می دهیم که دستگاه ها این اعتبارات را جذب کنند و در غیراینصورت در خصوص توزیع آن تصمیم گیری کرده و دستگاهی حق گلایه ندارد.

وی تصریح کرد: مادامی که در خزانه اعتبار داریم نمیتوانیم درخواست تخصیص و اعتبار جدید کنیم، چون هنوز نتوانسته ایم اعتبارات موجود را جذب کنیم.

استاندار کرمانشاه در ادامه به تاکیدات نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی مبنی بر بکارگیری پیمانکاران بومی در پروژه های استانی اشاره کرد وافزود: مطلوب ما هم همین است، اما در این میان قانون مناقصات کشور است که دست و پاگیر بوده و همواره در مناقصات، این پیمانکاران قوی سایر استان ها هستند که برنده می شوند و اگر خلاف این عمل کنیم قطعا دیوان محاسبات ما را احضار می کند.

بازوند در ادامه به رشد بودجه استان در سال ۹۸ هم اشاره کرد و با قدردانی از دستگاه های متولی در این زمینه از جمله سازمان برنامه و بودجه استان، این میزان رشد اعتبارات استان در بودجه سال جاری را حاصل وحدت و همکاری تمام مسئولان و نمایندگان استان دانست.

وی افزود: در حال حاضر استان در بحث اعتبارات جاری با ۱۶ پله ارتقا نسبت به بودجه سال ۹۷، در جایگاه دوم کشور قرار دارد و در بحث اعتبارات عمرانی نیز با جهش نسبتا خوب در جایگاه پنجم کشور قرار داریم.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه خوشبختانه در اعتبارات ملی و فصل ها هم رشد خوبی در بودجه امسال استان داشتیم، افزود: در فصل منابع آب میانگین رشد اعتبارات کشور ۲۳ درصد و در استان ۱۲۶ درصد، در فصل آب و فاضلاب در کشور ۳۴ درصد و در استان ۱۵۶ درصد، در فصل بهداشت و درمان در کشور ۷۰ درصد و در استان ۱۴۷ درصد و در بحث آموزش عالی نیز میانگین رشد اعتبارات کشور ۴۶ درصد و در استان ۱۱۰ درصد بوده است.

بازوند این میزان رشد اعتبارات استان در بودجه امسال را مطلوب دانست و افزود: امیدوارم همکاری ها برای تخصیص این اعتبارات هم ادامه یابد تا بتوانیم وضعیت خوبی را نیز در تخصیص این اعتبارات شاهد باشیم.

 
محبوبیت سپاه بیشتر شده است

استاندار کرمانشاه در بخش دیگر صحبت هایش به اقدام اخیر دولت آمریکا در قرار دادن نام سپاه در لیست گروه های تروریستی هم اشاره کرد و ضمن محکوم کردن این اقدام، گفت: این اقدام ابلهانه در حالی است که سپاه برای مقابله با تروریسم هزاران شهید در داخل و خارج از کشور تقدیم کرده است.

وی تاکید کرد: آمریکا به خیال اینکه میتواند با این اقدام تهدیدی برای ایران به وجود بیاورد دست به این کار زده، اما در نهایت این اقدام موجب محبوبیت چند ده برابری سپاه شد و فرصتی شد برای انسجام بیش از پیش ملت ایران.

بازوند افزود: در حال حاضر شاهد هستیم تمام جناح های سیاسی و گروه های مختلف و حدود ۸۰ میلیون ایرانی به نحوی چه در فضای واقعی و چه در فضای مجازی اعلام کرده اند که “یک سپاهی هستند” و قطعا این وحدت موجب خواهد شد که پاسخ دندان شکنی به این اقدام آمریکا داده شود/ایسنا