به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی طلوع کرمانشاه، نشست رئیس و دبیر هیات فوتبال استان کرمانشاه با مسئولین دپارتمان داوری و داوران فعال استان در فرهنگسرای گل نرگس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کرمانشاه برگزارشد.

در ابتدای جلسه، امیررضا همایون دولتشاهی دبیر هیات فوتبال استان کرمانشاه گفت: امروز داوران در زمین فوتبال فقط قاضی نیستند بلکه داوران ما هنرمندانی داخل زمین هستند که با تدبیر درایت و ظرافت دید می‌توانند باعث خلق یک بازی زیبا، روان، تماشاپسند و جذاب بشوند.

وی افزود: روزگاری که ما به علت ضعف اقتصادی در استان و نبود اسپانسر از تیمداری در لیگ برتر علی رغم همه استعدادها محروم بودیم این داوران شایسته استان بودند که نام کرمانشاه را در لیگ برتر و حتی عرصه بین المللی زنده نگه داشته بودند که از جمله این داوران باید از جلال مرادی علی صیدی و زنده یاد علی ساری اصلانی باید یاد کرد که از بهترین تیمهای داوری کشور بودند.

همایون دولتشاهی تصریح کرد: باید به همان اندازه که بفکر رشد و توسعه فوتبال و تیمهای حاضر در لیگهای مختلف هستیم و ارتقاء علمی مربیان مدنظر است، باید بپذیریم که داوران ماهم از جامعه فوتبال جدا نیستند و برای پیشرفت این قشر زحمتکش با برنامه ریزی هدفمند پیش برویم.

وی تاکیدکرد: نقش سازنده داوران در عرصه فرهنگی هم باید در نظر گرفته شود چراکه حضور شمادر یک مسابقه باعث می‌شود که بسیاری از جوانان مااز معضلات و ناهنجاریهای اجتماعی دور باشند و این زحمات قشر داوری ما باکمترین چشم داشتی قابل احترام است.

در ادامه جلسه، مهندس محبی زنگنه ربیس هیات فوتبال با تقدیر از تلاش جامعه داوری فوتبال گفت: قدردان زحمات تک تک شماعزیزان هستم و امیدوارم روزی در داوری در عرصه بین المللی نیز بتوانیم شاهد حضور شما داوران شایسته باشیم.

رییس هیات فوتبال استان تصریح کرد: با رایزنیهایی که باکمیته داوران فدراسیون فوتبال داشتیم خواستار حمایت بیشتر و افزایش سهمیه داورانمان در مسابقات کشوری خصوصا لیگ یک و لیگ برتر هستیم.

وی افزود: البته در کنار حمایت مسئولین هیات استعداد و پشتکار شماداوران هم قطعا در پیشرفت و نگاه ویژه فدراسیون تاثیر خواهد داشت.

در پایان نیز علی صیدی رییس دپارتمان و حاج قاسم کرمی پیشکسوت و رییس کمیته داوران به ارائه دیدگاه هاو نقد و بررسی شرایط داوری در استان با حضور داوران پرداختند.