به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طلوع کرمانشاه به نقل از جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، در پی ادعای یک دامدار اهل تبریز ساکن جوانرود به نام آقای خدمتعلی شامی پور مبنی بر تلف شدن ۵۰ رأس دام وی در اثر مصرف آب مسموم در سال ۹۰؛ به استحضار مردم شریف استان کرمانشاه می رساند ادعای ایشان کاملا کذب بوده و دادگستری و دیوان عدالت اداری محترم نیز حقی برای ایشان قایل نشده اند؛ ِلذا متوسل به مظلوم نمایی و جنجال در شبکه های اجتماعی جهت منتفع شدن غیر قانونی از بیت المال شده اند که جهت روشن شدن اذهان عمومی موارد زیر را به اطلاع مردم شریف استان می رسانیم.

براساس درخواست و تقاضای جناب آقای شامی پور از سال ۹۰ تاکنون چندین اکیپ از طرف وزارت جهادکشاورزی و شخص جناب آقای مهندس حجتی وزیر محترم جهادکشاورزی، سازمان جهادکشاورزی استان کرمانشاه، بازرسی و حراست این سازمان و… به دامداری ایشان اعزام شده و در محل اقدام به بررسی علمی و دقیق مستندات مورد ادعا، تحقیقات محلی، گفتگو با مدیران و معتمدین بومی، بررسی مدارک و دفاتر نهادهای مرتبط از جمله دامپزشکی، جهاد کشاورزی، فرمانداری، بخشداری، دهداری، بهداشت محیط، معتمدین و شورای اسلامی و…نموده و تمام اسناد و مدارک را بازبینی کرده اند و خلاصه هرکاری که لازم بوده توسط این دهها اکیپ انجام گردیده که خدایی نخواسته حقی از ایشان ضایع نشود.

پس از این بازدیدها برای تمام اکیپهای اعزامی سوالات اساسی مطرح گردیده که تمام آنها بی پاسخ مانده و نتیجه ای جز کذب بودن ادعای آقای شامی پور حاصل نگردیده و تلف شدن ۵۰راس گاو ایشان رد شد!!!لذا دولت نمی تواند براساس ادعا و مظلوم نمایی کاذب خسارتی به ایشان پرداخت کند.

از جمله سوالات این است که لاشه دامهای تلف شده کجا دفن شده تا حداقل بر روی استخوانهای یکی از آنها آزمایش علمی برای اثبات ادعای آقای شامی پور انجام شود؟ اما ایشان تاکنون نتواسته اند محل دفن لاشه ها را نشان دهند؟۰

اگر وزن هر گاو را فقط ۲۰۰کیلو گرم حساب کنیم برای دفن ۵۰ راس گاو نیاز به حداقل یک هکتار زمین جهت چاله کنی، جرثقیل و کامیون جهت جابجایی و حمل دام به محل دفن بوده و این کار چیزی نیست که توسط یک نفر و مخفیانه انجام شود اماایشان در کمال تعجب نه شاهدی بر دفن‌ این همه دام دارند؟نه میدانند کجادفن کرده اند؟ ونه حتی یک تیکه اسخوان از دامهایشان جهت تحویل به آزمایشگاه به منظور تعیین علت تلفات ارائه می دهند؟

اگر برفرض بیش از ۱۰ هزار کیلو لاشه دام به تنهایی و بدون ماشین توسط ایشان دفن شده چگونه یک نفر از مردم و مسیولین محلی و یا دامداران همجوار متوجه حمل و سپس دفن این حجم وسیع لاشه ها نشده است؟

گاو به دلیل گران بودن هر راس تحت مراقبت زیادی بوده و با مریض شدن هر راس دام صاحب دامداری فورا به دامپزشکی اطلاع داده تا ازگسترش بیماری جلوگیری نمایداما چگونه اقای شامی پور منتطر شدن که تمام ۵۰راس دام یکی یکی تلف شده و به دامپزشکی جوانرود اطلاع نداده تا معاینه شوند؟چرا هیچ سابقه ای از گزارش بیماری و بازدید اکپیبهای دامپزشکی از دامهای ایشان قبل وبعداز تلفات وجود ندارد؟

بر فرض محال گاوهای ایشان هیچ علایم مریضی بروز نداده و به یکباره، در یک ساعت خاص و به طور همزمان ۵۰ راس دام تلف شده و ایشان یادشان رفته به دامپزشکی، جهادکشاورزی، شورای روستا و بخشداری، فرمانداری، دهدار و معتمد محل، دامپزشک ووووو اطلاع دهد، حال چرا بعد از تلفات دامی به دامپزشکی اطلاع نداده تا دامها دفن بهداشتی شوند؟چرا هیچکس حتی یک لاشه از دامهارا ندیده است؟

همچنین آقای شامی پور مدعی شده اند که دامدار نمونه استان بوده اند که متاسفانه این موضوع نیز کذب بوده و نه تنها دامدارنمونه نبوده اند بلکه فقط یک دامداری ۱۵راسی داشته و هیچ مدرکی نیز مبنی بر وجود ۵۰ راس گاو در دامداری ایشان وجود ندارد (البته ایشان در موردی حتی نامه مسئولین جهاد کشاورزی وقت را جعل کرده که در دست پیگیری می باشد).

مجددا تاکید می شود مدرکی دال بر صحت ادعای آقای خدمتعلی شامی پور وجود نداشته و جهادکشاورزی قطعا به دلیل نشر اکاذیب توسط ایشان در دادگاه اقامه دعوانموده تااینگونه ادعاها و بازی با احساسات مردم نهادینه نشود.

در پایان به این برادر عزیز توصیه می‌شود به جای مظلوم نمایی و جنجال رسانه ای مجددا مستندات خود را به دادگستری محترم ارائه نمایند و هر آنچه که دادگاه حکم نمود پس از قطعیت برای همه لازم اجرا می باشد.