مدیر تالار بورس منطقه‌ای استان کرمانشاه با برشمردن اقدامات آموزشی سال قبل بورس منطقه‌ای کرمانشاه بیان داشت: ۴۱۵ نفر از عموم مردم در کلاس‌های آموزشی برگزار شده شرکت کردند و نیز ۱۸۰ نفر از کارکنان جهاد کشاورزی، جهاد دانشگاهی، عموم مردم و دانشجویان رشته حسابداری در کارگاه‌های آموزشی و بازدید ۵۵ نفر دانشجویان حسابداری از بورس اشاره کرد.

وی بیان داشت: در ۱۶ آبان سال ۸۴ به عنوان نوزدهمین تالار منطقه‌ای با هدف فرهنگ سازی و گسترش سطح آگاهی مردم در مورد بازار سرمایه افتتاح شد. در ابتدای فعالیت بورس منطقه‌ای کرمانشاه فقط با یک کارگزار شروع به فعالیت شد.

دفتری عنوان کرد: در حال حاضر با توجه به توسعه بازار و گسترش فیزیکی محسوس آن در سراسر ایران تعداد شرکت‌های کارگزاری افزایش یافته و حدود ۲۴ شرکت کارگزاری در کرمانشاه مشغول فعالیت است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به دیدگاه‌های بورس اوراق بهادار مبنی بر گسترش شبکه کارگزاران در مناطق مختلف شهر، اقداماتی نیز در راستای ایجاد تالارهای اختصاصی صورت گرفت و با لحاظ قطب بودن کرمانشاه در غرب کشور، تالارهای اختصاصی فعال در شهر سنندج، ایلام و کنگاور نیز تحت نظر بورس منطقه‌ای کرمانشاه فعالیت می‌کند.

مدیر تالار بورس منطقه‌ای استان کرمانشاه عنوان کرد: در سال قبل ۵۵۱۱ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۱۶ هزار و ۴۸۳ میلیارد ریال مورد مبادله قرار گرفت که از این میزان ۴۶ درصد از معاملات مربوط به خرید و ۵۴ درصد مربوط به فروش بوده است.

وی گفت: این میزان معامله در مقایسه با سال قبل از لحاظ حجم ۱۳۵ درصد و از نظر ارزش ۱۸۸ درصد رشد داشته همچنین در سال گذشته سه هزار و ۱۷۵ کد معاملاتی جدید ایجاد شده است/مهر