مصطفی کواکبیان عصر روز گذشته در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: حلاوت حضور میلیونی مردم فهیم ایران موجب شده تا ما مجلس‌نشینان، دولتی‌ها و اعضای دستگاه قضایی روز به روز به توانمندی خود اضافه کنیم و فکر نکنیم صد درصد مردم از ما راضی هستند.

وی با بیان اینکه مردم اصل انقلاب را دوست دارند و در مقابل آمریکا نیز هرگز کوتاه نمی‌آیند، اظهار داشت: اصل ۲۲، ۳۲ و ۳۹ را تذکر می‌دهم و این نکته را می‌گویم که چند روز قبل تعدادی از فعالان زیست محیطی را دستگیر کردند ما اساساً خبردار نشده‌ایم.

این عضو فراکسیون امید با بیان اینکه با مرگ دکتر سیدامامی که از اساتید دانشگاه امام صادق (ع) بودند گفته شد که پرونده ایشان جاسوسی و موضوع مرگ خودکشی بوده است، تصریح کرد: از وزرای اطلاعات و دادگستری درخواست دارم تا برای مردم شفاف‌سازی کنند که اگر جاسوسی وجود دارد با کدام سرویس خارجی در ارتباط بوده است و اگر خودکشی صورت گرفته مسئولان زندان چرا دقت نمی‌کنند تا اینگونه حوادث در زندان صورت نگیرد.

کواکبیان افزود: تذکراتی در خصوص مباحث حوزه انتخابیه به شهرداری تهران در زمینه متروی اسلامشهر و وزارت راه و شهرسازی در خصوص معافیت پردیس از پرداخت عوارض اتوبان تهران و دکل‌های فشار قوی تهران دارم.