حجت الاسلام رحیم جعفری مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، امروز(۲۴ بهمن) در مراسم افتتاح این جشنواره اظهار کرد: سومین جشنواره استانی مد و لباس با هدف ایجاد فضای مناسب برای معرفی برند، ارائه نمونه طرح‌های جدید متناسب با شاخص‌ها و استانداردهای اسلامی ایرانی، ایجاد ساختار مناسب برای ساماندهی طراحی، تولید و توزیع پوشاک، زمینه‌سازی برای کشور، ظهور استعدادها و خلاقیت‌های نو مرتبط با پوشاک اسلامی ایرانی و ایجاد اشتغال پایدار برای طراحان مد و لباس کشور و استان برگزار شده است.

جعفری زمینه‌سازی برای آگاهی بخشی آحاد جامعه با انواع مدهای اسلامی ایرانی، ترویج طرح‌های ملی مناسب با سلیقه‌ها و در خور شأن والای ملت ایران بر اساس سبک زندگی اسلامی و تقدیر از طراحان و تلاشگران توسعه پوشاک اسلامی ایرانی  را از دیگر اهداف این جشنواره برشمرد.

وی خاطرنشان کرد: این جشنواره به مدت سه روز همراه با مسابقه زنده خیاطی با شرکت ۱۰ گروه از خیاطان و دوزندگان فنی استان کرمانشاه برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: مراسم اختتامیه این جشنواره روز ۲۶ بهمن برگزار می‌شود و از برگزیدگان مسابقه زنده خیاطی تجلیل خواهد شد.