قائم مقام دانشگاه آزاد استان ازتلاش برای تعیین تکلیف طلب این دانشجویان خبر داد و تاکید کرد: برنامه داریم در وهله اول با رایزنی و تعامل از آنها بخواهیم طلب خود را پرداخت و با دانشگاه تسویه حساب کنند، درغیر اینصورت مجبور می‌شویم با همکاری دادسرا و سیستم بانکی اسامی آنها را به عنوان بدهکار به بانک‌ها بدهیم و یا اینکه از آنها شکایت کنیم، چرا که از بسیاری از آنها چک و سفته در اختیار داریم.

 وی علت اصلی بدهی بالای دانشجویان به دانشگاه آزاد کرمانشاه را ضعف چرخه مالی استان دانست و گفت: باتوجه به اینکه حدود ۹۵ درصد از دانشجویان ما بومی استان هستند، ضعف و مشکلات اقتصادی در پرداخت شهریه دانشگاه آنها نیز تاثیر گذار بوده، اما دانشگاه نیز ناچار است  برای پرداخت دستمزد کارکنان خود اقدام به اخذ طلب‌های خود کند.

باغفلکی افزود: هرچند که دانشگاه آزاد کرمانشاه در سالهای اخیر در پی سوق یافتن به سمت درآمدهای غیرشهریه‌ای است، اما هنوز در مرحله ابتدایی این راه هستیم و درآمد چندانی از آن نداریم.

وی در ادامه به ۳۰ میلیارد تومان طلب این دانشگاه از بنیاد شهید و امور جانبازان استان هم اشاره‌ای کرد و گفت: برای وصول این طلب، مکاتباتی را آغاز کرده‌ایم و درخواست دادیم به مرور تسویه کنند/ایسنا