آیین اختتامیه سومین جشنواره استانی مد و لباس شامگاه پنجشنبه در محل مجتمع فرهنگی و هنری شهید آوینی کرمانشاه برگزار شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، هدف از برگزاری این جشنواره را، ایجاد فضای مناسب برای معرفی برند، ارائه نمونه طرح‌های جدید متناسب با شاخص‌ها و استانداردهای اسلامی ایرانی، ایجاد ساختار مناسب برای ساماندهی طراحی، تولید و توزیع پوشاک، زمینه‌سازی برای کشور، ظهور استعدادها و خلاقیت‌های نو مرتبط با پوشاک اسلامی ایرانی و ایجاد اشتغال پایدار برای طراحان مد و لباس عنوان کرد.

حجت‌الاسلام رحیم جعفری با ابراز خرسندی از برگزاری این جشنواره، ترویج طرح های ملی مناسب با سلیقه‌ها و در خور شأن والای ملت ایران بر اساس سبک زندگی اسلامی و تقدیر از طراحان و تلاشگران توسعه پوشاک اسلامی استان را از دیگر اهداف این جشنواره برشمرد.

وی از دایر شدن دبیرخانه دائمی جشنواره مد و لباس ایرانی و اسلامی در استان گفت: ایجاد این دبیرخانه قطعا فعالیت های اثرگذاری در این زمینه را موجب خواهد شد.

این مسئول ادامه داد: بیش از ۱۳۰ اثر از هنرمندان استان در رشته های طراحی و دوخت در این جشنواره شرکت کرده بودند و طی روزهای برگزاری نیز با استقبال خوبی مواجه شد.

جعفری بر توجه به حوزه های فرهنگی در زمینه لباس تاکید کرد و آن را از جمله راهکارهای مقابله با هجمه های فرهنگی دشمنان در این زمینه برشمرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه تاکید کرد: توجه به فرهنگ پوشش می تواند کشور را زا نظر پوشش ملی و منطقه ای در مقابل هجمه دشمنان بیمه کند.

در خاتمه این مراسم از برترین های جشنواره تجلیل به عمل آمد و در بخش لباس اجتماع  طاهره نجفی رتبه اول، پریسا جوادی رتبه دوم و چلیله و گلاله صادقی به طور مشترک رتبه سوم را کسب کردند.

در بخش مانتوی مجلسی نیزطاهره مرادی رتبه اول، زهرا کرمی خمان رتبه دوم و مریم اسفندیاری رتبه سوم را به خود اختصاص دادند.

 در بخش طراحی پارچه و آکسسوار لوح تقدیر به محمدجواد محمدی به دلیل طراحی کاربردی کیف و نورپردازی داخلی آن اختصاص یافت و در بخش پارچه سازی، منا زردشتیان حائز تقدیر شناخته شد.

در بخش طراحی پارچه، مژگان باقری و در بخش اجتماع آقایان رضا علیرضاپور به عنوان نفرات برتر مورد تقدیر قرار گرفتند. در بخش رقابتی مسابقه زنده طراحی لباس نیز سه گروه میلکان، کراس و ماسوره به ترتیب رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.

همچنین از حضور پررنگ و آثار متعدد لادن نوربخش و روشنک مرادی در این جشنواره تقدیر به عمل آمد.

داوری آثار جشنواره مذکور را خانم ها بخشی و ضرغامی مهر از بنیاد مد و لباس به عهده داشتند.

همچنین در این مراسم از سی سال زحمت بی شائبه فرحناز امیدی، کارشناس مد و لباس اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه توسط مدیرکل ارشاد استان تقدیر شد.

لازم به ذکر است، پایان بخش این مراسم افتتاح دبیرخانه دائمی مد و لباس در استان کرمانشاه بود.