در ادامه دکتر فتحی مدیر آموزش دانشگاه به معرفی واحد آموزش و ارائه ی گزارشی اجمالی از عملکرد آموزشی دانشگاه پرداخت. سپس دکتر جلالی، مدیر پژوهشی دانشگاه، ضمن ابراز خرسندی از حضور گرم اعضای گرانقدر هیات امنا در این دانشگاه توضیحات مختصر و جامعی در خصوص مقالات، همکاری های بین المللی، پایگاه استنادی جهان اسلام ISC، طرح های پژوهشی تقاضا محور، فعالیت های شاخص پژوهشی دانشگاه و چارت سازمانی ارائه دادند و در آخر دکتر محدثی، معاون دانشجویی و فرهنگی، ضمن معرفی واحد ها، اعضاء و وظایف آنان، دغدغه ها و مشکلات خود را در قالب پیشنهاد در محضر اعضای محترم هیأت امنا بیان کردند.

در ادامه دکتر ترک نژاد، عضو حقیقی هیأت امنا اظهار کرد: بدون شک وجود نیرویی های پر انرژی، با انگیزه و جوان در دانشگاه صنعتی کرمانشاه، باعث رشد و پیشرفت آن شده است. حتم به یقین وجود این اساتید جوان نیز این شرایط را بوجود خواهد آورد که در آینده نزدیک شاهد دانش آموختگانی با انگیزه،خلاق و کارآمد از این دانشگاه باشیم…

دکتر ترک نژاد در ادامه ی سخنان خود در خصوص ارتقا اساتید و کارکنان دانشگاه،چنین بیان کرد: که اعضای هیأت امنا در این راستا از هیچ گونه تلاشی فروگذار نخواهند بود و با توجه به اهمیت موضوع قطعا در این خصوص اقداماتی صورت خواهد پذیرفت، وی همچنین افزود: هیأت امنا آمادگی آن را دارد که شرایط را برای حل مشکلات رفاهی اعضای هیأت علمی و کارکنان هموار کند و در این راستا می تواند از ظرفیت های استانداری استفاده نماید.

در ادامه نشست دکتر علی کرمانشاه نیز ضمن اشاره به اینکه در حال حاضر به صنف نخبگان توجهی نمی شود، ابراز کرد: شرایط کنونی اقتصاد جامعه نباید نخبگان را متزلزل کند. آن ها باید با توجه به اقتصاد مقاومتی به دنبال کسب و کار خود باشند و موانع را کنار بزنند.
ایشان همچنین همکاری بین دانشگاه ها را باعث ارتقا و بالا رفت سطح علمی آن ها دانست و یادآور شد: دانشگاه ها نیاز دارند، ضمن هماهنگی و ارتباط بیشتر با همدیگر و ارتقای فعالیت های بین المللی خود با وجود مهندسین فارغ التحصیل، تعاملی سازنده با دنیا برقرار کرده و درآمد زایی کنند.

در پایان نشست مهندس مقیمی نیز ضمن اشاره به اینکه برای اداره یک شهر نیاز به مدیری مسلط به علم مدیریت روز می باشد چنین بیان کرد: استان کرمانشاه به لحاظ شرایطی خاصی که در جنگ داشته است؛ شاید نسبت به دیگر مناطق کشور به حداقل ها نرسیده باشد. ولی وجود مدیران متعهد و متخصص باعث شده است، امروزه به شرایط خوبی برسد.

گفتنی است: بازدید از بخش های مختلف دانشگاه صنعتی کرمانشاه از دیگر برنامه های این نشست بود.