محمد خسروی در گفتگو با خبرنگار طلوع کرمانشاه اظهار داشت: سامانه فعال حاکم در منطقه، همچنان تا روز دوشنبه جو استان را تحت تاثیر داشته؛ مجدداً سبب بارش مداوم و سنگین باران در سطح استان خواهد شد.

وی گفت: بیشینه فعالیت این سامانه، طی امشب تا اواخر وقت فردا (یکشنبه) در نواحی شمالی و نیمه غربی استان، بویژه اورامانات و مناطق زلزله زده پیش بینی می شود. بارندگی که گاهی اوقات با وزش باد نسبتاً شدید و رعدوبرق نیز همراه می‌گردد؛ سبب آبگرفتگی معابر عمومی، در برخی مناطق (بخصوص نواحی یاد شده) بالا آمدن آب رودخانه ها، سیلاب‌ و احتمالاً رگبار تگرگ خواهد شد.

خسروی افزود: بارش، علاوه بر ارتفاعات، طی ساعاتی از عصر فردا (یکشنبه) تا صبح دوشنبه، در گردنه ها و نواحی سردسیر استان، به شکل برف نیز مشاهده می گردد. لازم به ذکر است؛ طی روزهای دوشنبه و سه شنبه، کاهش دمای شبانه منجر به تشکیل مه صبحگاهی بویژه در مناطق کوهستانی خواهد شد.

وی بیشینه بارش تجمعی سامانه در استان کرمانشاه را ۹۰ تا ۱۱۰ میلیمتر عنوان کرد و گفت: بارش تجمعی سامانه در شهر کرمانشاه ۵۰ تا ۷۰ میلیمتر و دامنه بیشترین باد نیز ۵۰ تا ۷۰ کیلومتر بر ساعت است.

خسروی گفت: به مسئولان محترم دستگاه های اجرایی و مردم عزیز استان، توصیه می شود؛ جهت جلوگیری از مخاطرات احتمالی تمهیدات لازم را به کار گیرند.