به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طلوع کرمانشاه؛ نرخ بیکاری در استان کرمانشاه در پاییز امسال به ۲۴.۵ درصد رسید و باز هم کرمانشاه استان اول کشور در بیکاری شد که این وضع قابل قبول نیست.

استاندار کرمانشاه در جلسه شورای سرمایه گذاری استان کرمانشاه از  کم کاری برخی دستگاه ها در جذب اعتبارات  و اجرای طرح های اشتغال زایی انتقاد کرد.

جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  و صنعت، معدن و تجارت از  بخش هایی هستند که  انتظار می رود بالاترین  نرخ اشتغالزایی و تولید را داشته باشند اما عملکردشان رضایت بخش نیست.

دستگاه هایی اجرایی علی رغم همه مشغله ها اما نقشه راه برای تسهیلات ندارند به طوریکه متقاضی مراجعه می کنند و به جای اینکه دستگاه های اجرایی برنامه داشته باشند، متقاضی جهت می دهد و دستگاه ها جهت گیری و رسته سازی ندارند.

برخی از مسئولان، می‌گویند؛ پراخت نشدن تسهیلات به متقاضیان به دلایلی از جمله اینکه متقاضیان چک برگشتی و بدهی معوق دارند، بوده است.

هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه اما می گوید: نرخ مشارکت در استان کرمانشاه ۴۰.۶ است و فرصت خوبی وجود دارد و مردم استقبال می‌کنند.

با توجه به طرح بازسازی مناطق زلزله زده و نیاز به جذب این مناطق به آهن و سنگ نما، سازمان صنعت،ستان کرمانشاه باید به طرح های متقاضیان در این زمینه در اسرع وقت مجوز دهد.

سازمان جهاد کشاورزی هر چه سریعتر در معرفی طرح ها به بانک؛ در زمینه محصولات گلخانه‌ای و دام صنعتی باید اقدام کند.