هوشنگ بازوند امروز(۴ اسفند) در مراسم اختتامیه یازدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری سراسر کشور که در کرمانشاه برگزارشد، با بیان اینکه نقش راهنمایان گردشگری در جهش صنعت گردشگری یک نقش بی بدیل و انکارناپذیر است، اظهارکرد: اگر امروز صنعت گردشگری نسبت به سایر صنایع در دنیا با سرعت رو به رشد است به دلیل نقشی است که راهنمایان گردشگری ایفا می کنند. 
 
وی ادامه داد: صنعت گردشگری تولید ثروت و تولید قدرت می کند و کشورهای بسیاری با استفاده از این صنعت امروز ثروتمند و قدرتمند شده اند. 
 
استاندار کرمانشاه با تاکید براینکه صنعت گردشگری می تواند سرمایه های فرهنگی را افزایش دهد، تصریح کرد: قدرت در ۵۰ سال آینده قدرت نرم خواهد بود که بزرگترین ابرقدرتهای دنیا را بوجود می آورد. 
 
بازوند همچنین با بیان اینکه امروز گردشگری در سبد خانوارهای ایرانی نقش پیدا کرده، افزود: این یک نوید بسیار خوب است که امروز صنعت گردشگری احساس نیاز را در خانوارهای ایرانی بوجود آورده که باید از این فرصت استفاده کنیم. 
 
وی خاطر نشان کرد: صنعت گردشگری باعث تحول اقتصادی کشور، افزایش سرانه درآمد مردم و عدالت اجتماعی در سرانه درآمد مردم می شود. 
 
استاندار کرمانشاه به ظرفیت ها و وجود انواع گردشگری در کرمانشاه اشاره کرد و گفت: امیدواریم سال ۹۷ سال پویایی و شکوفایی گردشگری کرمانشاه باشد. 
 
وی با بیان اینکه ایده “کرمانشاه ۲۰۲۰” با محوریت گردشگری و خدمات در استان مطرح و مورد بررسی قرار گرفته است، یادآورشد: این طرح که باید مصوبه دولت را برای آن بگیریم می تواند تحول در اتوبان میراث فرهنگی و گردشگری کرمانشاه را رقم بزند. 
 
وی از راهنمایان گردشگری خواست در شکل گیری، حرکت و سرعت این ایده نقش ایفا کنند.