به گزارش خبرنگار طلوع کرمانشاه، رقابت های لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه های کشور در فصل ۹۶-۹۷ با حضور ۳۳ تیم در سه گروه ۱۱ تیمی برگزار می شود.

تیم های حاضر در مسابقات فصل جاری لیگ دسته دوم باشگاه های کشور برای کسب ۳ سهمیه رقابت های لیگ دسته اول (جام آزادگان) تلاش می کنند، حال باید منتظر ماند و دید کدام یک آن ها می توانند موفق تر عمل کرده و مجوز حضور در رقابت های لیگ یک فصل آینده را کسب کنند.

در میان تیم های حاضر در این مسابقات، بعثت کرمانشاه برای خیلی از تیم های حاضر چهره ای نام آشناست، تیمی که چهارمین فصل حضور در لیگ دسته دوم را تجربه می کند و بسیار امیدوار است بتواند با خریدهایی که انجام داده امسال به ناکامی سال های گذشته پایان دهد.

بعثت کرمانشاه تنها در سال اول حضورش در لیگ ۲ موفق به صعود از گروه خود و حضور در جمع ۱۲ تیم برتر و پایانی شد اما در آن مرحله نتوانست موفقیت دور مقدماتی را تکرار و از راه یابی به لیگ آزادگان بازماند.

تیم فوتبال بعثت کرمانشاه تنها نماینده استان در رقابت های لیگ دسته دوم باشگاه های کشور در رقابت های فصل جاری با قرار گرفتن در گروه سوم با تیم های خیبر خرم آباد، شهرداری همدان، نفت امیدیه، شهرداری فومن، پاس همدان، گیتی پسند اصفهان، کیمیا فرایند تهران، خوشه طلایی ساوه و شهرداری بم همگروه شده است.

تنها نماینده فوتبال استان در لیگ دسته دوم باشگاه های کشور باید در نخستین دیدار فصل به مصاف خوشه طلایی ساوه تیم تازه راه یافته به رقابت های لیگ ۲ برود.

نکته حائز اهمیت برای بعثت این است که در نخستین دیدار فصل میزبان است و می تواند از شرایط میزبانی برای کسب نخستین سه امتیاز فصل استفاده کند.

** آمادگی بعثت برای حضوری مقتدرانه در لیگ دسته دوم

افشین حسنی مدیرعامل باشگاه بعثت کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار طلوع کرمانشاه، اظهار کرد: خوشبختانه تیم ما از آمادگی لازم برای حضوری مقتدرانه در لیگ دسته دوم برخوردار و شرایط کلی تیم نیز بسیار خوب است.

وی با بیان اینکه تمرینات بعثت از حدود ۲ ماه قبل آغاز شده، افزود: در این مدت بازیکنان مورد نظر خود را نیز به خدمت گرفتیم و با جذب سرمربی با تجربه ای مانند محمد بهرامیان امیدواریم نتایج لازم را کسب کنیم.

حسنی یادآوری کرد: شرایط در لیگ دسته دوم سال به سال سخت تر می شود و رقابت تیم ها برای پیروزی و صعود به رقابت های لیگ آزادگان نیز سخت می شود اما با این حال عزم خود را جذم کرده ایم که ناکامی فصل های گذشته را جبران کنیم.

مدیرعامل باشگاه بعثت کرمانشاه در خصوص دیدار هفته اول این تیم با نماینده ساوه نیز گفت: تیم خوشه طلایی نخستین فصل حضور خود در رقابت های لیگ دسته دوم را تجربه می کند و معمولا بازی برابر چنین تیم هایی سخت است.

وی افزود: با این حال بازیکنان تیم بعثت با تمام توان در این مسابقه حضور خواهند یافت تا بتوانند نخستین پیروزی این فصل را کسب و با روحیه بیشتری به ادامه مسابقات بپردازند.

حسنی در پایان از تمامی علاقه مندان به ورزش و هواداران بعثت دعوت کرد تا با حضور در استادیوم و تشویق تنها نماینده استان در رقابت های لیگ دسته دوم، شرایط را برای پیروزی این تیم مهیا کنند.

دیدار تیم های بعثت کرمانشاه و خوشه طلایی ساوه روز سه شنبه ۱۴ شهریور از ساعت ۱۷:۴۵ دقیقه در استادیوم انقلاب شهر کرمانشاه برگزار می شود.