به گزارش طلوع کرمانشاه، مهدی ظفری پور با اشاره عملکرد اداره نظارت بر بهداشت عمومی در سال ۹۶، اظهار کرد: در این مدت ۸۷ هزار و ۶۲۱ مورد بازرسی از مراکز تهیه و توزیع فراورده‌های خام دامی در استان انجام شده است.

وی تعداد موارد غیربهداشتی کشف شده در این مدت را ۵۴۳۵ مورد دانست و گفت: امسال بیش از ۶۸ تن انواع فرآورده خامی دامی ناسالم در استان کشف، ضبط و امحا شده است.

به گفته این مسئول، تعداد موارد ارجاع به دستگاه های قضایی نیز ۲۵۵ مورد بوده و ۱۶۰ واحد متخلف نیز طی یکسال اخیر پلمپ شدند.

سرپرست اداره نظارت بر بهداشت عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه بیان کرد: امسال ۲۱۹۰ مورد نمونه برداری از فرآورده های خام دامی در استان صورت گرفته و ۱۰ هزار و ۵۶۹ آزمایش نیز روی این فرآورده ها انجام شده است.

ظفری پور با بیان اینکه امسال ۱۳۵ هزار و ۸۵۷ راس دام سبک و ۳۱ هزار و ۱۸۷ راس دام سنگین در کشتارگاه های استان کشتاره شده، افزود: در این بخش نیز بیش از ۹۳ تن لاشه و آلایش خوراکی ناسالم ضبط شده داشتیم.

وی تعداد طیور کشتار شده در کشتارگاه های استان را نیز بیش از شش میلیون و ۲۴۶ هزار قطعه اعلام کرد و یادآور شد: تعداد طیور ضبط شده نیز بیش از ۶۵ هزار قطعه بوده است.

وی از مردم خواست حتما گوشت مورد نیاز خود را از مراکز معتبر و مورد تایید دامپزشکی تهیه کنند و گفت: مردم می توانند هرگونه تخلف بهداشتی را با تلفن ۱۵۱۲ و یا سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ اداره کل دامپزشکی درمیان بگذارند.