به گزارش خبرنگار طلوع کرمانشاه، فرشاد عالی امروز  در نشست هم اندیشی رسانه‌ای که در کرمانشاه برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: سازمان بسیج سازندگی از خدماتی که انجام می دهد  درآمد و انتفاع مالی ندارد، در حال حاضر  ۸ هزار و ۹۱۲ گروه جهادی در سراسر کشور شناسنامه دار شدند و در نقاط مختلف کشور فعالیت دارند و بخشی از آنها در کرمانشاه حضور دارند.

عالی با اشاره ه اینکه در یک گروه جهادی در کرمانشاه بیش از ۵۰۰ خانواده  ثبت نام کردند تا طی نوروز در مناطق زلزله زده فعالیت کنند، افزود: بیش از یک هزار و ۳۴۷ گروه جهادی به مناطق محروم سراسر کشور طی نوروز ۹۷ اعزام می شوند.

مدیر فرهنگی سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: حجم زیادی از این اعزام‌ها که نزدیک به ۵۰۰ گروه است به مناطق زلزله زده و محروم استان کرمانشاه خواهد بود.

عالی از ساخت ۶۰۰ خانه در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه برای مددجویان تحت پوشش بهزیستی خبر داد و گفت: این خانه ها با حضور گروه های جهادی ساخته شده و کار ساخت این خانه ها از ۲۰ روز پیش آغاز شد.

وی هزینه ساخت هر خانه را ۵۵۰ میلیون ریال عنوان کرد و افزود: علاوه بر مشارکت رایگان افراد در قالب اردوهای جهادی، برای ساخت این خانه ها مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال نیز توسط بسیج سازندگی و به عنوان کمک بلاعوض پرداخت می‌شود.

وی از آغاز اعزام اردوهای جهادی نوروزی به سراسر کشور خبر داد و گفت: این اعزام ها از ۱۰ روز پیش آغاز شده و تا ۲۰ فروردین ۹۷ ادامه دارد و کسانی که مایل به خدمت رسانی به مردم مناطق محروم در قالب اردوهای جهادی دارند می توانند با مراجعه به پایگاه های مقاومت بسیج برای ثبت نام اقدام نمایند.

 

الهه فرهادی