به گزارش روابط عمومی دانشگاه سما، تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه به ریاست دکتر محمدرضا حبیبی و مراکز آموزشی و فرهنگی سما این دانشگاه و قرارگاه منطقه‌ای غرب نزاجا به فرماندهی امیر فرهاد آریانفر، در محل فرماندهی قرارگاه غرب کشور منعقد گردید.

در این مراسم، امیر آریانفر فرمانده قرارگاه منطقه‌ای غرب ارتش، اظهار داشت: ان شاءالله بستری فراهم شود تا از منابع و تحقیقات علمی دانشگاه آزاد در استان کرمانشاه بهره برداری لازم را به عمل آورده، و به اهداف ترسیمی در راستای علم و تحقیقات دست یابیم.

 وی با اشاره به ترسیم چشم انداز توسط امیر حیدری فرمانده نزاجا که به تأیید فرمانده معظم کل قوا نیز رسیده است، افزود: ما در راستای دست یابی به این  اهداف و چشم انداز، تمایل به استفاده از ظرفیت های علمی و فنی  دانشگاه آزاد  اسلامی داریم.

 امیر آریانفر در ادامه ابراز امیدواری کرد؛ با همکاری دانشگاه آزاداسلامی، بستری فراهم شود تا فارغ التحصیلان و نخبه‌های دانشگاهی که علاقمند به همکاری با ارتش هستند، به عنوان همرزم به ما پیوسته و بستری فراهم شود تا این افراد به ویژه در حوزه‌های پهپاد (ربات پرنده، کوادکوپتر)، ترینر آموزشی، هواپیماهای بدون سرنشین و… همکاری نمایند.

 فرمانده قرارگاه غرب ارتش افزود: ارتش جمهوری اسلامی ایران ظرفیت‌ها و چهره های علمی بزرگی را درحوزه های مختلف پرورش داده و تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی نموده است.

 سپس دکتر حبیبی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه با تشکر از امیر آریانفر گفت: این تفاهم نامه، بارقه امیدی‌ در جهت تولید اعتماد به نفس درمیان مخاطبین دانشگاه آزاد اسلامی به ویژه نسل جوان است و امیدواریم منجر به نتایج پر بار گردد.

 وی در ادامه با اشاره به مسائل روز گفت: در کشور ما رویه کارمند محوری حکم فرما بوده و نزدیک ۸۵ درصد بودجه دولت صرف حقوق و دستمزد و هزینه های جاری می شود، لذا با توجه به بودجه غیر دولتی و‌مردمی دانشگاه آزاد و بروکراسی نرم تر آن با سیاست تعامل دو سویه با دستگاهها ونهادهای استان، میتوانیم در همه مباحث علمی و اجرایی کمک حال جامعه و حتی دولت باشیم.

 دکتر حبیبی با بیان اینکه دانشگاه آزاد بستر لازم را برای ارتقاء سطح علمی و تولید ثروت را دارد، گفت: ما باید از تمام ظرفیت بومی استان منجمله ۳۴۰ کیلومتر مرز مشترک با عراق استفاده کنیم.

 وی با اشاره  به گرایش به سمت علوم بین رشته‌ای، تاکید کرد: ارتش می‌تواند در راستای تقویت امور اجرایی خود، در مباحث دکل های مخابراتی، پهباد و… از پتانسیل های علمی موجود در دانشگاه آزاد اسلامی استفاده‌ کند.

 دکتر حبیبی در پایان بیان کرد: از آنجایی که منابع فسیلی در حال کاهش است، ما باید به فکرنسل های آینده کشورباشیم، لذا نیاز به جایگزینی انرژی های دیگرازجمله انرژی خورشیدی و بهره گیری ازمنابع ارضی غنی کشاورزی و ظرفیت بالای گردشگری بوده  که با برنامه ریزی مناسب می توانیم به این مهم دست یابیم.