رضا رحیمی در گفتگو با خبرنگار طلوع کرمانشاه، با اشاره به برنامه‌های پیش‌بینی شده برای نوروز ۹۷، اظهار داشت: با توجه به غیر متمرکز بودن شنوندگان نوروزی و افزایش حجم اطلاعات استانی در طول کنداکتور و طراحی بخش های خبری و اطلاع رسانی های مناسب ایام تعیین مسیر و اهداف، منطبق بر شیوه نامه نوروز ۹۷، با ایجاد فضای شاد، عاطفی و اخلاقی در ذهن مخاطبان با تهیه برنامه های پرمحتوا و شادی آفرین، شادی واقعی به مردم هدیه می‌شود.

رحیمی با اشاره به برنامه های رادیویی در ایام نوروز گفت: طراحی دو پویش سراسری در برنامه‌ها تحت عنوان «همه با هم ایران را پاکیزه نگه داریم» که به موضوع هم‌پیمانی برای حفظ طبیعت و محیط زیست می‌پردازد و  پویش “ایمن برانیم تا سالم باشیم” که به ترویج فرهنگ صحیح رانندگی و کاهش تصادفات می پردازد.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز کرمانشاه با از انجام مدیریت پیام و اطلاع رسانی با رویکرد گسترش گردشگری استان و راهنمایی میهمانان نوروزی استان و اطلاع ر سانی در خصوص دو پویش فوق الذکر در رادیو و رادیو نما خبر داد.

رحیمی با اشاره به مناسبت های ملی و مذهبی و انقلابی گفت: از ۲۶ اسفند تا ۲۹ اسفند به استقبال بهار خواهیم رفت و موضوعات متناسب پیگیری خواهد شد.

وی زمان شروع برنامه ها را از روز یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ و پایان آن را روز دوشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۷ اعلام کرد و گفت: برنامه‌های زنده به سه عنوان نیمروزی و عصرگاهی و شبانگاهی تقلیل خواهد یافت و سایر برنامه‌ها به شیوه تولیدی تامین خواهد شد.

وی با بیان اینکه در ویژه برنامه تحویل سال، توجه ویژه به حضور مردم در زیارتگاههای معروف استانی خواهد شد، گفت: پوشش گزارشی کاروان راهیان نور، ارتباط با گزارشگران سازمانی در اماکن مقدس مکه، مدینه، کربلا، نجف، مشهد، قم، شاهچراغ و…، توجه به فضای عرفانی و معنوی و موضوعات مناسبتی، توجه به حضور مردم در آخر هفته در گلزار شهدا و اموات را خواهیم داشت.

وی به ویژه برنامه هایی با عنوان ویژه برنامه جشن گلها با ساختار ترکیبی نمایشی و تنوع آیتمی شامل نمایشهای کوتاه طنز، موسیقی و سرود، اطلاعات راهها و جاده ها، ارتباط با مراکز دیگر ، گزارش از روستا و شهرهای استان، گفتگو با مهمانان نوروزی و مسابقه اشاره کرد.

رحیمی از پخش سریال نمایشی ماجراههای شنیدنی خانواده ای کرمانشاهی در ایام نوروز خبر داد و گفت: مستند رادیویی با عنوان معرفی کرمانشاه در برنامه هایی با ساختار مستند را داریم همچنین برنامه «وروآبادی» برنامه ای با هدف معرفی روستاههای گردشگری استان و جاذبه های موجود در آن را داریم.

وی از پخش برنامه ای مستند گزارشی با انعکاس حضور بازدید کنندگان در قالب راهیان نور در استان در ایام نوروز خبر داد و گفت: حرفای خودمانی نیز برنامه ای روایی کوتاه و جذاب است که با هدف تلنگر به مردم در خصوص مسائل مختلف محیط زیستی، فرهنگی و اجتماعی نکاتی را یادآوری می کند.

وی با اشاره به برنامه های بخش سیما در شبکه زاگرس گفت: در این بخش نیز ساخت انیمیشن من پهلوانم را به تهیه کنندگی امیر محمدی و کارگردانی کامران رضایی داریم که در آن هیوا (جوانی ۲۱ ساله، بسیار درشت اندام و شوخ طبع) می خواهد در مسابقه بزرگ کشتی پهلوانی شرکت کند. او علاوه بر قهرمانی، عاشق واقعی آموختن منشها و فرهنگ پهلوانی نیز هست. او جدا از قدرت فوق العاده ازصفات اخلاقی خوبی نیز برخوردار است و همین باعث می شود که پهلوان راهین پیر، همراهش باشد و راهنمایی اش کند، راهین پهلوانی پیر است که نامردی های زیادی دیده و تمام هدفش، نشر اخلاق پهلوانی و پرورش پهلوانان واقعی در جامعه است. هیوا رقیب سرسختی به نام برزان داردکه برای رسیدن به مقام پهلوانی و شکست هیوا، دست به کارهای زیادی میزند. هیوا و راهین، در طی سفری دراز برای شکست در مسابقه انتخابی اول و مسابقه نهایی چیزهای زیادی می آموزندو با حوادث و ماجرا های زیادی مواجه می شوند. اما راهین بیش از همه به هیوا تعلیم می دهد. هیوا الاغی جایزه می گیرد که شخصیت شیرین و غرغرویی دارد و خیلی به او کمک می کند. در پایان هیوا همه را شکست می دهد و در برابر برزان نیز به پیروزی می رسد. در نهایت، از آنجا که تمامی سفر، پر از عبرت و آموختن بوده است، به توصیه راهین، هیوا زور خانه ای برای پرورش پهلوانان جوان و با اخلاق افتتاح می کند تا به ترویج فرهنگ پهلوانی بپردازد.

رحیمی همچنین از پخش سریال از سیر تا پیاز قصه  خبر داد و افزود: این سریال زندگی دو برادر است که سالها پیش بعد از ازدواجشان تصمیم میگیرند روستای محل زندگیشان را رها کرده و به شهر بروند. در این مهاجرت نسنجیده خانواده با مشکلات فراوانی موجه میشوند مخصوصا مشکلات مالی و به جایی میرسند که راه نجاتشان را در فرستادن پسر ارشدشان به استرالیا میدانند. مهاجرت پسر بزرگ خانواده به استرالیا شروع گرفتاریهای بزرگتر و جدیدتری است که با زبان طنز اوقات مفرحی را برای بیننده بوجود می آورد این سریال باکارگردانی پیمان امینی و تهیه کنندگی مسعود جوانرو و همچنین نویسندگی حمداله جمالی تدارک دیده شده است.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز کرمانشاه همچنین از ساخت ویژه برنامه شبانه عید نوروز خبر داد و بیان کرد: این ویژه برنامه شبانه هر شب از ساعت ۲۱:۳۰ به مدت ۱۵ شب پخش خواهد شد.