نعمت‌الله حقیقی در گفت‌وگو با خبرنگار طلوع کرمانشاه اظهار داشت: امسال با توجه به شعار سال و منویات مقام معظم رهبری، برنامه‌ای منسجم با تشکلهای حوزه صنعت، معدن و تجارت استان اعم از خانه صنعت و معدن، اتاق بازرگانی، اتاق اصناف و تشکل‌های مرتبط با هدف ایجاد راهکارهای کاربردی برای حمایت از واحدهای تولیدی و کالاهای داخلی به ویژه کالای استان کرمانشاه در نظر داریم.

وی ارتقاء کیفیت در بحث خدمات و مدیریت در حوزه تولید را از برنامه‌های سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه در راستای شعار سال دانست و گفت: دراین راستا از نظر ظرفیت سنجی، ظرفیت کالاهای مختلف از جمله مصالح ساختمانی، اقدامات موثری انجام شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه با بیان اینکه خانه صنعت، معدن و تجارت استان این کالاها را در سطح کشور معرفی کرده است، گفت: در حوزه صنایع تبدیلی کشاورزی ظرفیت‌های خوبی داریم، و به لحاظ پتروشیمی سومین استان کشورهستیم.

حقیقی با تاکید بر لزوم اهمیت رقابت پذیری در بحث تجارت و بازاهای صادرات خارج از کشور گفت: تسهیلات خوبی در سال ۹۷ در بحث کمک‌های فنی اعتباری برای کاهش نرخ سود تسهیلات داریم.

حقیقی در ادامه بیان کرد: امسال ۱۰۰ میلیارد در حوزه کشاورزی، صنعت معدن و گردشگری، کمک فنی اعتباری برای کاهش سود بانکی لحاظ شده و برای رونق تولید و ایجاد واحدهای جدید مبتنی بر نیاز داخل داریم.

وی با بیان اینکه تسهیلات برای توسعه صنایع روستایی و عشایری در مناطق مرزی با سود ۴ درصد و در مناطق دیگر با سود ۶ درصد ارائه می‌شود، گفت: کارآفرینان می‌توانند در این زمینه وارد کار تولید شوند و منابع تسهیلات خوبی نیز برای حمایت از تولید و ایجاد صنعت دیده شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه همچنین گفت: ۱۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای کمک به واحدهای زلزله زده کشاورزی و صنعت و معدن در استان کرمانشاه لحاظ شد. / م