به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طلوع کرمانشاه، صادق خدادادی بابیان اینکه پرونده تمام واحدهای احداثی شهر تازه آباد پس از ارزیابی توسط بنیاد مسکن برای صدور پروانه به شهرداری ارسال شده، اظهار کرد: در شهر ازگله نیز بنیاد مسکن متولی صدور پروانه واحدهای احداثی است.

فرماندار شهرستان ثلاث باباجانی افزود: در شهرستان ثلاث باباجانی مجموعا چهار هزار و ۴۹۳ واحد احداثی و شش هزار و ۲۴۵ واحد تعمیری وجود دارد.

خدادادی روند بازسازی در مناطق زلزله زده این شهرستان را مطلوب توصیف کرد وگفت: خوشبختانه بانک ها برای بازسازی واحدهای احداثی شهرستان پای کار هستند و تاکنون نیز با مشکل چندانی مواجه نشده ایم.

وی تاکید کرد: تا کنون هزار و ۷۰۰ مورد جمع آوری کانکس و چادر داشته‌ایم که به معنای اسکان دائمی خانوارهای ساکن در این کانکس ها و چادرها است.

خدادادی اضافه کرد: بنیاد مسکن استان کردستان به عنوان معین شهرستان ثلاث باباجانی در بحث جمع آوری نخاله های ساختمانی، دپو و تسطیح اقدامات خوبی انجام داده است.

وی در ادامه در خصوص اقدامات بهداشتی در مناطق زلزله زده شهرستان ثلاث باباجانی عنوان کرد: از هفته پیش بحث سم پاشی به منظور پیشگیری از بیماری سالک در شهرها و روستاهای این شهرستان آغاز شده و تا هفته آینده به اتمام خواهد رسید.

فرماندار ثلاث باباجانی یادآور شد: همچنین دامپزشکی نیز محل نگهداری دام‌ها و انبارهای علوفه را در روستاها بصورت مرتب سم‌پاشی می کند.

 

 

ایسنا