به گزارش خبرنگار طلوع کرمانشاه، امروز طی مراسمی با حضور وزیر نیرو، واحدهای اول و دوم نیروگاه داریان در شهرستان پاوه به بهره برداری رسید.

رضا اردکانیان وزیر نیرو در این مراسم، نیروگاه داریان را از افتخارات جمهوری اسلامی دانست و گفت: این نیروگاه حجمی بیش از یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون متر مکعب آب را تنظیم و ۲۱۰ مگاوات برق تولید می کند.

وی گفت: با وجود موانع فنی متعدد بویژه در بخش نیروگاهی آن و صعب العبور بودن منطقه، تمام مراحل آن به دست توانای متخصصان ایرانی انجام شده و در سال حمایت از تولید و کالای ایرانی به اتمام رسیده است.

وزیر نیرو هزینه اجرای سد و نیروگاه داریان را بیش از یک هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: اکنون ظرفیت نصب شده نیروگاه های کشور حدود ۸۰ هزار مگاوات است اما هر مقدار بتوانیم نیروگاه‌های برق آبی و تجدیدپذیر بیشتری وارد مدار کنیم علاوه بر صرفه اقتصادی، نقش بسیار مهمی در حفاظت از محیط زیست دارد.

وی گفت: سد و نیروگاه داریان علاوه بر نقشی که در ابعاد ملی دارد، برای مردم منطقه به ویژه اشتغال‌زایی جوانان نیز مثمرثمر است و ما تلاش می کنیم که سهم بیشتری برای نیروهای بومی و منطقه در بهره‌برداری از این نوع طرح ها در نظر بگیریم.