حسین بیات در گفت و گو با خبرنگار طلوع کرمانشاه، اظهار کرد: چند سال است که رکود شدیدی بر بازار کرمانشاه سایه انداخته و مغازه داران درآمد چندانی ندارند.
وی ادامه داد: این رکود مربوط به صنف خاصی نمی شود و همه اتحادیه ها و صنف ها درگیر آن هستند.
عضو هیات رئیسه اتاق اصناف کرمانشاه با بیان اینکه بازار کرمانشاه هیچوقت مانند گذشته نمی شود، یادآوری کرد: اکنون برخی از بازاری ها مغازه های خود را برای رهن و اجاره و اجاره گذاشتند.
بیات در خصوص دلایل این رکود نیز عنوان کرد: اولین عامل معضل بیکاری است که باعث شده هر جوان بیکاری سرمایه ای برای خود جور کند و کاسبی راه بیندازد.
وی اظهار کرد: البته در بیشتر موارد این افراد چون تجربه چندانی ندارند نمی توانند به فعالیت خود ادامه دهند و دچار رکود و ورشکستگی خواهند شد .
رئیس اتحادیه تریکو و پوشاک کرمانشاه گفت: به علاوه این امر آمار واحدهای صنفی کرمانشاه را نسبت به استانداردهای جهان و حتی کل کشور بالا برده است و به ازاء جمعیتی که داریم تعداد واحدهای صنفی بسیار بالا است.
بیات افزود: از سوی دیگر قدرت خرید مردم هم پایین آمده است و چون درامد کمی دارند ابتدا به تامین نیازهای اساسی زندگی خود می پردازند و بعد سراغ خرید سایر چیزها می روند.
وی خاطرنشان کرد: متاسفانه اصناف کرمانشاه با این میزان درآمد کم باید هزینه های کرایه، آب و برق و مخصوصا مالیات که واقعا برای بازاری مانند کرمانشاه زیاد است را نیز پرداخت کنند.
عضو هیات رئیسه اتاق اصناف کرمانشاه با بیان اینکه نمود این رکود کنون در بازگشایی مدارس هم خود را نشان داده، تاکید کرد: زمانی بازار بازگشایی مدارس از پررونق ترین بازارهای کرمانشاه بود اما اکنون رونق چندانی در آن نمی بینیم.