به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طلوع کرمانشاه؛ رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه با اشاره به برگزاری اولین نمایشگاه کالای ایرانی کشور در کرمانشاه، گفت: اگر استقبال از نمایشگاه خوب باشد تلاش می‌کنیم در سال‌های آتی نیز نمایشگاه را دوباره برگزار کنیم.

کیوان کاشفی ادامه داد: این نمایشگاه از یازدهم تا چهاردهم اردیبهشت در محل دائمی نمایشگاه‌های کرمانشاه واقع در انتهای پارک شاهد برگزار خواهد شد.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه از همکاری اتاق بازرگانی، اتاق اصناف و شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی کرمانشاه در برپایی این نمایشگاه خبر داد و عنوان کرد: این نمایشگاه سراسری است.

کاشفی از استقبال بسیار خوب واحدهای تولیدی برای حضور در این نمایشگاه یاد کرد و افزود: ۶۵ شرکت تاکنون برای حضور در نمایشگاه ثبت نام کرده اند.

به گفته عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران، با توجه به اینکه اولویت با واحدهای تولیدی استان بوده و تخفیفات خوبی برای آنها در نظر گرفته شده، حدود ۷۰ تا ۷۵ درصد واحدهای شرکت کننده از داخل استان هستند.

وی عنوان کرد: مابقی واحدهای شرکت کننده نیز از هشت استان دیگر کشور و از واحدهای تولیدی خوب و با کیفیت هستند.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه یادآوری کرد: واحدهایی که در نمایشگاه حضور دارند در بخش‌های مختلف قطعات خودرو، مواد غذایی، لوازم خانگی، فرش ماشینی، پوشاک که خیلی روی آن تاکید داریم، مبلمان و … هستند.

کاشفی با اشاره به خط قرمز مهمی که برای واحدهای شرکت کننده در نظر گرفته شده بود، تاکید کرد: فقط واحدهایی در نمایشگاه ثبت نام کردند که تمام مواد اولیه و حتی دانش فنی آنها نیز ایرانی و مربوط به داخل کشور است.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه درباره برنامه‌های جانبی که برای این نمایشگاه در نظر گرفته شده نیز گفت: قرار است نشستی با حضور مسئولین استان از جمله استاندار، بانک‌ها، واحدهای تولیدی و … برگزار کنیم تا واحدها به بیان مسائل و مشکلات خود بپردازند.

وی گفت: در قالب این نشست راهکارهایی برای حمایت واقعی از کالای ایرانی از جمله بهبود فضای کسب و کار، صادرات کالاهای ایرانی و … مطرح خواهد شد.

کاشفی ابراز امیدواری کرد با برپایی این نمایشگاه دورنمای خوبی از کالای تولید داخل استان در ذهن مردم شکل بگیرد و افزود: این کار باعث می شود مردم بدانند چه کالاهای با کیفیتی در داخل استان تولید می‌شود و نسبت به خرید آن ترغیب شوند.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه با بیان اینکه برخی از تولیدات داخلی استان برای مردم گمنام است، تصریح کرد: در ۲۰ سال اخیر سرمایه‌گذاری هنگفتی در حوزه تولید استان انجام شده، اما در برخی زمینه‌ها مانند لوازم خودرو، مصالح ساختمانی و … ممکن است مردم هنوز آشنایی کافی با تولیدات داخل استان نداشته باشند.

وی تاکید کرد: اگر استقبال از این نمایشگاه خوب باشد تلاش می‌کنیم در سال‌های آتی نیز آن را برگزار کنیم.

کاشفی با بیان اینکه در این نمایشگاه بر روی برندهای داخلی استان مانور ویژه داده خواهد شد، خاطرنشان کرد: امیدواریم این نمایشگاه برای استان‌های دیگر کشور نیز الگو شود.

 

ایسنا