به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی طلوع کرمانشاه، امیر مولایی جانشین فرمانده قرارگاه عملیاتی منطقه غرب ارتش و دبیر اجرایی دهمین جشنواره جوان سرباز در این مراسم که در تالار گل نرگس ارتش برگزار شد، بیان داشت: دهمین جشنواره ملی جوان سرباز امروز شنبه ۸ اردیبهشت ماه با حضور و مشارکت فرماندهان، مسئولین لشکری و کشوری، کارکنان و سربازان و تمامی نیروهای مسلح استان کرمانشاه به میزبانی قرارگاه عملیاتی منطقه غرب ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار گردید و طی آن از ۸ نفر از کلیه نیروهای مسلح استان  و همچنین از سربازان نمونه، خانواده محترم شهدای وظیفه، جانبازان وظیفه، خانواده محترم آزادگان وظیفه و پیشکسوتان وظیفه تقدیر بعمل آمد.

جانشین فرمانده قرارگاه عملیاتی منطقه غرب ارتش افزود: در این مراسم ۸ نفر از نیروهای مسلح که در ۱۰ محور برتر شناخته شده‌اند، تجلیل شدند.

امیر مولایی تصریح کرد: این جشنواره در راستای ارتقاء منزلت سربازان در سطح نیروهای مسلح از جمله در ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود.

وی با تشریح اهداف برگزاری دهمین جشنواره ملی جوان سرباز گفت: فرهنگ سازی و ارائه الگوهای موفق و برتر جامعه سربازان نیروهای مسلح و تکریم آنان با تاکید بر ارزش ها و آموزه‌های اسلامی، انقلابی و ملی از مهمترین اهداف این جشنواره است.

جانشین فرمانده قرارگاه عملیاتی منطقه غرب ارتش با اشاره به عناوین و محورهای اصلی برگزاری جشنواره حضرت علی اکبر (ع) توضیح داد: «سرباز، دفاع، امنیت و اقتدار ملی»، «سرباز، ایثارگری و فداکاری»، «سرباز، وظیفه‌ شناسی و اقدام برجست»، «سرباز، امور فرهنگی و تبلیغاتی»، «سرباز، خلاقیت و فناوری» از عناوین اصلی برگزاری این جشنواره است. 

امیر مولایی خاطرنشان کرد: همچنین محورهای «سرباز، تربیت بدنی و ورزش»، «سرباز، نظم و انضباط اجتماعی»، «سرباز، دین مداری و بصیرت» و «سرباز، سازندگی و تفکر بسیجی» از دیگر عناوین و محورهای اصلی این جشنواره است. 

وی همچنین ارتقای روحیه و انگیزه خدمتی سربازان، هویت بخشی و تقویت اعتماد به نفس آنان و نیز ارتقای سطح منزلت و قداست خدمت و وظیفه در سطح جامعه و کمک به رشد و شکوفایی هدفمند سربازان را از دیگر اهداف و موضوعاتی دانست که برگزاری این جشنواره آن را دنبال خواهد کرد.

 جانشین فرمانده قرارگاه عملیاتی منطقه غرب ارتش در پایان این مراسم  گفت: ارتش سرافراز جمهوری اسلامی ایران در دوران پر حماسه دفاع مقدس ۴۰ هزار و ۲۰۵ شهید سرباز و ۱۵۹ هزار و ۸۴۴ جانباز سرباز را تقدیم این مرز و بوم کرده است.

 

الهه فرهادی