به گزارش طلوع کرمانشاه و به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان، خسرو شهبازی افزود: بر اثر بارش‌های اخیر و وقوع سیل، تگرگ و سرمازدگی ۱۵۲ هزار و ۸۰۵ هکتار زراعت، هزار و ۵۶۳ هکتار باغات، ۱۲ راس دام سبک در اثر سیل و تگرگ، ۱۸ راس در اثر صاعقه و ۹ هزار و ۸۵۱ کیلوگرم ماهی به تعداد ۶۰ هزار قطعه در استان دچار خسارت شده اند.

وی خاطرنشان کرد: خسارت بخش زراعت بیش از ۳۸ میلیارد و ۲۷ میلیون تومان بوده که شامل خسارت به ۱۰۸ هزار و ۷۷۵ هکتار گندم،۳۹ هزار و ۴۹۵ هکتار جو، ۳ هزار و ۲۵۰ هکتار چغندرقند، هزار و ۱۴ هکتار دانه‌های روغنی و ۲۷۰ هکتار حبوبات است.

رئیس جهاد کشاورزی استان خسارت به بخش باغات را ۳۸ میلیارد و ۸۷۱ میلیون تومان اعلام کرد و اظهار داشت: خسارت‌های وارد شده مربوط به خسارت ۳۰۵ هکتار سیب درختی، ۶۰ هکتار انار، ۵۲۰ هکتار گردو، ۲۳۴ هکتار بادام، ۵۸۵ هکتار انگور و ۳۸۶ هکتار نیز سایر باغات می‌باشد.

خسرو شهبازی گفت: بیشتر خسارت‌های وارد شده در فروردین ماه مربوط به ۷۷ هزار و ۲۴۸ هکتار زراعت و ۶۱۶ هکتار باغ شهرستان سنقر، ۷۱ هزار و ۸۹۰ هکتار زراعت شهرستان اسلام آبادغرب، ۲ هزار و ۲۵۰ هکتار زراعت و ۶۴ هکتار باغ گیلانغرب، هزار و ۲۱۶ هکتار زراعت و ۷ هکتار باغات شهرستان کرمانشاه، ۳۰۰ هکتار زراعت و ۴۸۰ هکتار باغ شهرستان ثلاث باباجانی، ۲۵۵ هکتار باغ شهرستان دالاهو و ۱۴۰ هکتار باغ پاوه است.