به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طلوع کرمانشاه، هوشنگ بازوند در نشست پیگیری بازسازی نفت شهر اظهار داشت: نفت شهر هویت اهالی آن است. اهالی نفت شهر هرجا که ساکن باشند باید برای حرمت به نیاکان خود، در راستای احیای زادبوم خود تلاش کنند.

وی گفت: تمایل و تعلق خاطر به زادگاه، یک حس ذاتی و درونی است و تلاش مردم نفت شهر برای احیای شهر خود ستودنی است و آیندگان نیز از این تصمیم خوشحال میشوند.

استاندار کرمانشاه گفت: احیای نفت شهر برای کشور مهم است. باید رونق اقتصادی را در مناطق مرزی ایجاد کنیم تا مرزنشینان در شهرهای خود مستقر شوند.

بازوند افزود: بازسازی نفت شهر کار بسیار طاقت فرسایی است که باید در سطح ملی دیده شود. از حاج جعفر همتی درخواست کردیم که مسوولیت بازسازی این شهر را بپذیرد که کار سختی پیش رو دارد.

استاندار کرمانشاه گفت: برنامه های دولت برای بازسازی شهر، تنها با اشتیاق و ‌مشارکت مردمی امکانپذیر است. بدون مشارکت مردمی، هیچ حرکتی ماندگار و پایدار نخواهد بود‌.

بازوند در ادامه اظهار داشت: بازسازی نفت شهر تنها در سایه همیاری دولت و مردم طرح جامع و آسیب شناسی، به نتیجه خواهد رسید.

وی گفت: جمع‌بندی میدانی از اوضاع نفت شهر با حضور مدیران دستگاهها تا پایان هفته انجام خواهد شد و پس از آن به جدیت پیگیر این موضوع خواهیم شد.

بازوند گفت: با این نگاه به بازسازی نفت شهر میپردازیم که خدمتی بالاتر از این نیست که بتوانیم بخشی از ایران عزیز اسلامی را آباد کنیم.