به گزارش طلوع کرمانشاه ، دکتر صیاد غلامی گفت: در راستای نظارت های بهداشتی دامپزشکی و‌ بازدید از مراکز استحصال، توزیع و تهیه فرآورده خام دامی که به صورت مستمر انجام می شود، از رستوران های طاقبستان بازید به عمل آمد.

وی افزود: در جریان این بازدید که با همکاری شبکه دامپزشکی شهرستان کرمانشاه، مرکز بهداشت، اتاق اصناف، محیط زیست، شهرداری و … انجام شد، حدود ۵۴۰ کیلوگرم گوشت ناسالم ضبط و به شیوه بهداشتی امحا شد.

وی با بیان اینکه هیچگونه چشم پوشی در خصوص افرادی که بهداشت عمومی و سلامت مردم را تهدید کنند وجود ندارد، افزود: با افراد متخلف در این زمینه برخورد قانونی لازم خواهد شد.

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان کرمانشاه خاطرنشان کرد: دامپزشکی به صورت مستمر از تمامی مراکز مرتبط با فرآورده های خام دامی بازرسی به عمل می آورد و به مردم اطمینان می دهیم گوشتی که از مراکز معتبر تهیه کنند از نظر بهداشتی و شرعی تایید شده است.

وی از مردم هم خواست از هر رستوران و‌کبابی غذا نخوردند.

غلامی تاکید کرد: با توجه به نزدیک شدن فصل گرما و‌احتمال شیوع بیماری خطرناک تب خونریزی دهنده کریمه کنگو، غذا خوردن در مراکز غیرمعتبر که ممکن است گوشت مصرفی خود را از گوشت حاصل از کشتار غیر مجاز تهیه کرده باشند می تواند خطر ابتلا به این بیماری را به همراه داشته باشد‌.

وی از مردم خواست گوشت خام را نیز از دست فروشان و دوره گردان تهیه نکنند زیرا اینگونه گوشت های غیرمجاز و‌ یا کشتارهای بین راهی از نظر بهداشتی و شرعی به هیچ وجه مورد تایید دامپزشکی نیست.

غلامی با اعلام شماره تلفن ۱۵۱۲ و سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ از مردم خواست تخلفات بهداشتی، پیشنهادات و‌ انتقادات خود را از این طریق با دامپزشکی در میان بگذارند.