به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی طلوع کرمانشاه، دکتر عرفان امیری استاد دانشگاه و فعال فرهنگی کرمانشاهی، در نمایشگاه کتاب تهران، به عنوان سفیر «کتاب پلاس» از بین ۶۰۰۰ عضو این طرح، انتخاب و معرفی شد.

دکتر امیری در خصوص همکاری با مجموعه کتاب پلاس به خبرنگار طلوع گفت: ابتدا از مجموعه طرح کتاب پلاس که وظیفه هدایت کتاب‌های دانشگاهی و… را بر عهده دارند تشکر میکنم و در ادامه نقدی بر ناشران را مطرح خواهم کرد، همه ناشران در قبال انتخاب مسیر درست برای حوزه کتاب و کتابخوانی در محیط‌ها و مجموعه‌های دانشگاهی تعهد دارند.

وی ادامه داد: انتظار می‌رود، همه ناشران در این مسیر قدم بردارند و ضعفهایی که در دوران های گذشته بر ویژگی های کتاب‌های دانشگاهی به وجود آمده را جبران کنند و طرح کتاب پلاس روشی بسیار مفید و کارا در این راستا است.

دکتر امیری در خصوص طرح کتاب پلاس توضیح داد: طرح کتاب پلاس روش جدیدی را ابداع کرد و به نوعی یک استارتاپ را خلق کرده و قابلیت‌ها و افزونه هایی را برای قشر کتابخوان به وجود آورد و علاقه‌مندان را ترغیب کرد که علاوه بر استفاده از کتاب، از قابلیتهای بسیار زیاد علمی و فرهنگی دیگر این طرح بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به ضعف‌های حوزه نشر کتاب در کشور، گفت: ما به یک باید هم افزایی و قابلیت مفید نیاز داریم تا دانشجو راحت تر به کتاب مورد نظر خود دست یابد و این هم افزایی را در مدل کتاب پلاس می توانیم بیابیم زیرا دانشجو را با ویژگی‌های کتاب آشنا می‌کند.

دکتر امیری فرهنگ سازی برای ترویج ارائه خدمات برتر در حوزه نشر کتاب را ضروری دانست و گفت: در طرح کتاب پلاس خدمات جانبی بسیار مفیدی به علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی به ویژه قشر دانشجو ارائه می‌شود.