به گزارش طلوع کرمانشاه به نقل از روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمانشاه، نشست علمی- تخصصی ناپایداری زمین و مکان یابی برای استقرارهای جدید با نمونه برداری از مناطق زلزله زده سرپلذهاب و ازگله در استان کرمانشاه برگزار گردید.

این نشست با حضور دکتر سیدعلی بدری معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه جامع علمی کاربردی، دکتر مهدی زارع استاد پژوهشکده زلزله شناسی، دکتر داریوش غفاری معاون اجرایی دانشگاه جامع علمی کاربردی کرمانشاه، اساتید و دانشجویان گروه جغرافیای دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه رازی کرمانشاه در محل سالن سمعی بصری این دانشکده برگزار گردید.

در این نشست دکتر بدری با اشاره به مطالعات زمین شناختی و بررسی‌های انجام شده در روستاهای زلزله زده‌ای همچون قوچی‌باشی و مله‌کبود گفت: پس از حدود سه ماه مطالعه و نشست‌های تخصصی در این زمینه در نهایت تصمیم به عدم جابجایی روستاهای مذکور گرفته شد.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: عدم نیاز به جابجایی روستاهای قوچی‌باشی و مله‌کبود مصوب گردیده و این روستاها در محل خود بازسازی می‌شوند.

همچنین دکتر زارع در این نشست مطالبی را در خصوص مکانیابی شهرها پس از زلزله عنوان کرد و در زمینه عدم نیاز به جابجایی روستاهای مناطق زلزله زده سرپل‌ذهاب و ازگله توضیحاتی را ارائه داد.

طی این نشست دکتر بدری و دکتر زارع به سوالات مدرسان و دانشجویان در خصوص زلزله، ناپایداری‌های زمین و شایعات موجود در فضای جامعه پاسخ دادند.

خاطرنشان می‌سازد تیمی متشکل از ۱۲ متخصص از دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های مختلف کشور با محوریت دانشگاه جامع علمی کاربردی از اواخر پاییز ۱۳۹۶ در زمینه پایداری زمین و مکان یابی چند روستا(از جمله قوچی‌باشی، مله‌کبود، رولان و…) در مناطق زلزله زده کرمانشاه فعالیت نموده‌اند.