کرمانشاه- پایگاه خبری طلوع – شهر بیش از یک میلیون نفری کرمانشاه نیاز به استفاده از ناوگان های حمل و نقل عمومی مجهز دارد که بر سلامت هوا تاثیر بگذارد. معاونت بهره برداری سازمان اتوبوسرانی استان کرمانشاه معتقد است اتوبوس های گاز سوز به علت استهلاک زیاد و هزینه بر بودن، درسایر استان ها درحال جمع آوری است. این درحالی است که در شهر تهران یک هزار و دویست اتوبوس فعال گاز سوز وجود دارد!

۱۹۰ دستگاه اتوبوس شهری مجهز به کولر

 معاونت بهره برداری سازمان اتوبوسرانی استان کرمانشاه در گفت و گو با پایگاه خبری طلوع کرمانشاه گفت: اتوبوس های فرسوده استان طی ۳ سال گذشته از ناوگان اتوبوسرانی خارج شده اند، اتوبوس های باقی مانده نیز با پیگیری شهرداری بازسازی می شود.

فرهاد رشیدی علت تاخیر در حمل ونقل مسافرین برخی از مناطق حومه شهر را تعداد کم مسافر دانست و گفت: به مناطقی از شهر به علت تعداد اندک مسافر و بُعد مسافت،۳ یا ۴ سرویس اختصاص یافته است که در ساعت های خاصی مسافران را جابه جا می کنند.

هزینه کرایه اتوبوس ها از ۵۰۰ به ۷۰۰ تومان / ۶۰۰ به ۸۰۰ تومان و از ۴۰۰ به ۵۰۰ تومان، افزایش یافته است.

 معاونت بهره برداری سازمان اتوبوسرانی استان کرمانشاه با اشاره به استهلاک زیاد اتوبوس های گاز سوز گفت: به همین دلیل و به علت هزینه بر بودن، این اتوبوس ها  در استان های دیگز نیز درحال جمع آوری هستند.

وی در پایان گفت: حدود ۱۹۰ دستگاه اتوبوس در کرمنشاه، مجهز به کولر هستند که رانندگان آنها طبق دستور سازمان اتوبوسرانی موظف به استفاده از آنها در فصول گرم شده اند.

*شهروندان می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف شکایات خود را از طریق شماره تلفن ۳۸۲۳۴۴۸۶ به اطلاع سازمان اتوبوسرانی برسانند.

نگار عزتی/خبرنگار طلوع کرمانشاه