به گزارش طلوع کرمانشاه، آیین معارفه بهرام سلیمانی به عنوان مدیرکل جدید سیاسی و انتخابات استانداری و تودیع کرم محمدی مدیرکل سابق این حوزه صبح امروز یکشنبه با حضور دکتر الهی تبار معاون سیاسی و امنیتی استاندار کرمانشاه برگزار شد.

️ بهرام سلیمانی مدیرکل جدید سیاسی و انتخابات استانداری در این نشست اظهار داشت: ️از مهندس بازوند استاندار کرمانشاه و آقای الهی تبار معاون سیاسی و امنیتی بابت اعتمادشان به بنده تشکر می کنم. امیدوارم در عمل بتوانم پاسخ این اعتماد را بدهم و مشی اعتدالی دولت را سرمشق خویش قرار دهم.

وی گفت: ️در طول این ۲۵ سال افراد زیادی مانند احمدوند، جمشیدنژاد، رضایی، سیوانی، مرادنیا، جعفری، فرازمند، بهرامی، شاه آبادی و محمدی به عنوان مدیرکل دفتر سیاسی خدمت کرده اند و از دور و نزدیک شاهد خدمات ارزشمندشان بوده ام و تلاش خواهیم کرد از نقاط قوت آن ها بهره ببریم.

وی افزود: ️دفتر سیاسی یکی از مجموعه های مهم و موثر در اجرای سیاست های دولت است؛ بر همین اساس مهمترین وظیف ما تبیین و اجرای سیاست های دولت است. بنابراین در راستای تحقق وعده های دولت در حوزه سیاست داخلی با همراهی و همفکری همکاران این حوزه تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست.

وی بیان کرد: ما به عنوان دفتر سیاسی در دولت تدبیر و امید وظیفه داریم بستر و شرایط برابر را برای فعالیت همه جریان های سیاسی فراهم کنیم و در خدمت احزاب تشکل های صنفی، کارگری، دانشجویی و … باشیم.

سلیمانی گفت:️ وجود ده ها حزب در استان به لحاظ کمی مایه خوشحالی است اما به لحاظ کیفی بایستی مسیر حرکت این احزاب به گونه ای باشد که شاهد همگرایی و نقش آفرینی آن ها در روند توسعه استان باشیم.

وی بیان کرد: ️امیدواریم با کمک احزاب بتوانیم موضوع ایجاد شعبه خانه احزاب در استان را پی پیگیری و به سرانجام برسانیم تا این خانه بتواند به عنوان کانونی برای جریان های سیاسی و اجتماعی استان به فعالیت بپردازد.

سلیمانی گفت: دفتر سیاسی در سطح ملی باید در راستای تقویت انسجام اجتماعی و افزایش همبستگی ملی تلاش نماید و در کرمانشاه نیز به لحاظ وجود تکثر قومی و مذهبی به شکل مضاعف باید در این زمینه تلاش شود.

وی افزود: جلب رضایت مردم و ارتقا دلبستگی و امیدواری به نظام مهمترین رسالت ماست و تمام تلاش من و همکارانم در راستای خدمت به مردم و امیدوار ساختن بیش از پیش آنان به نظام برآمده از خون هزاران شهید خواهد بود.

این مسؤول ادامه داد:️ حوزه اجتماعی از جمله حوزه هایی است که مورد دغدغه بنده بوده است. به یاد دارم در سمیناری که در سال ۸۳ با حضور مدیران کل دفاتر برگزار شد تنها مدیری بودم که خواستار تفکیک دو گروه تقسیمات کشوری و انتخابات از دفتر اجتماعی شدم. با این استدلال که با توجه تراکم بالای انتخابات (آن زمان به صورت میانگین هر سال یک انتخابات برگزار می شد) به ناچار از مقوله مهمتری مانند مسایل اجتماعی غفلت می شد. این پیشنهاد با استقبال آقای مبلغ معاون سیاسی وقت و خانم بروجردی معاون شوراها استقبال روبرو شد ولی با توجه به پایان دولت اصلاحات این موضوع در آن مقطع به سرانجام نرسید.

وی گفت:️ در دولت نهم و هنگامی که آقای پورمحمدی مسئولت وزارت کشور را برعهده گرفتند در اولین نشست مدیران کل دفاتر اجتماعی باز این پیشنهاد را مطرح کردم که مورد توجه قرار گرفت. یکی از اتفاقات خوبی که در آن دوران افتاد انتقال واحدهای انتخابات و تقسیمات کشوری کشوری به دفتر سیاسی بود.

وی اظهار داشت: ️در دولت تدبیر و امید چارت سازمانی دفتر امور اجتماعی تقویت شده و اهمیت موضوع درک شده است.