به گزارش طلوع کرمانشاه، سیروس شهبازی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، اظهار داشت: هم‌اکنون در استان کرمانشاه ۵۴۰ هزار مشترک گاز در قالب ۲۷ شهر گازدار، یک‌هزار و ۵۰ روستا و ۱۸ شهرک صنعتی وجود دارد.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه به انجام عملیات اجرایی ۵۵۰ روستا با اعتباری بیش از ۴۵۰ میلیارد تومان اشاره و بیان کرد: با اتمام این عملیات‌ها، ضریب نفوذ در بخش روستایی به بیش از ۸۰ درصد می‌رسد.

وی افزود: پروژه گاز‌رسانی به ۳۰۰ روستا از این تعداد با اعتبار ۲۵۰ میلیارد تومان تا پایان امسال به اتمام می‌رسد.

به گفته شهبازی، میانگین جمعیت شهری و روستایی استان کرمانشاه که از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند، بیش از ۹۰ درصد است.

این مسؤول با بیان اینکه روزانه بیش از ۱۱ میلیون مترمکعب گاز طبیعی در استان مصرف می‌شود، اضافه کرد: مشترکان از دستکاری کردن تاسیسات خود(رگلاتور و کنتور) خودداری کنند و مشکلات در این زمینه را به تلفن ۱۹۴ گزارش دهند.

وی از کشاورزانی که در مسیر انجام پروژه‌های گازرسانی روستایی هستند خواست همکاری لازم را با شرکت گاز داشته باشند و گفت: در صورت استفاده از زمین کشاورزی در راستای انجام پروژه‌های گازرسانی روستایی، خسارت کشت به کشاورزان پرداخت می‌شود.

شهبازی در خصوص مهمترین پروژه‌های شرکت گاز استان که امسال قرار است به بهره‌برداری برسد، تصریح کرد: بحث گازرسانی به نوسود و نودشه و همچنین شهرریجاب است که پیمانکار آن سر‌کار است.

 

فارس