به گزارش طلوع کرمانشاه، سجاد سلیمانی با بیان اینکه این تاکسی اینترنتی حدود یک ماه در شهر کرمانشاه فعالیت می کرد، افزود: به دلیل نداشتن مجوز، یک بار از فعالیت آن جلوگیری کردیم که متاسفانه بازهم شروع به فعالیت کرد.

او گفت: برای بار دوم اقدام به تعطیلی دفتر این تاکسی کردیم و خودروهای وابسته به آن را نیز در صورت فعالیت در قالب تاکسی اینترنتی متوقف می کنیم.

وی اظهار داشت: با دستور مراجع ذیصلاح مبنی بر جلوگیری از فعالیت شرکت های تاکسی آنلاین فاقد مجوز در راستای وظایف ذاتی سازمان تاکسیرانی، شرکت تاکسی اینترنتی ماکسیم توسط پلیس نظارت بر اماکن و دلیل توجه نکردن به هشدارهای قبلی، برای دومین بار پلمب و از ادامه فعالیتش جلوگیری به عمل آمد.

وی تاکید کرد: این شرکت ها تا اخذ مجوز فعالیت از سازمان تاکسیرانی کرمانشاه حق تبلیغ و جذب رانندگان را ندارند.

وی با اشاره به اینکه نرم افزارهای این شرکت ها خارجی هستند و دسترسی خارج از نیاز به اطلاعات مشتریان توسط این برنامه نیز مقدور می باشد، گفت: از این جهت استفاده از نرم افزار و خدمات این شرکت ها تضمینی از لحاظ ایمنی و امنیت برای شهروندان نیست.

وی از کانال ها و سایت های اینترنتی تقاضا کرد تا زمانیکه مجوز از سوی سازمان تاکسیرانی برای شرکت های تاکسی آنلاین صادر نشده، این موضوع را تبلیغ نکنند.

سلیمانی در ادامه با هشدار به دیگر شرکت های تاکسی اینترنتی تصریح کرد: از آنجایی که شهرداری متولی حمل و نقل عمومی درون شهری است لذا فقط شرکت هایی که دارای مجوز قانونی از سوی سازمان تاکسیرانی هستند می توانند فعالیت نمایند.

وی در ادامه به صدور مجوز برای فعالیت سه شرکت تاکسی اینترنتی در شهر کرمانشاه اشاره کرد و گفت: این موضوع هنوز در شهر کرمانشاه به خوبی جا نیفتاده است.

وی به فعالیت ۹ هزار و ۳۰۰ دستگاه تاکسی در شهر کرمانشاه اشاره کرد و افزود: از لحاظ تعداد و سن ناوگان تاکسی ها مشکلی نداریم.

وی اظهار داشت: در سال های ۹۵ و ۹۶ تعداد ۶ هزار و ۴۰۰ دستگاه تاکسی جدید وارد ناوگان تاکسیرانی شد و تا یک ماه آینده نیز ۱۰۰ دستگاه دیگر وارد این ناوگان می شود.

او در مورد افزایش کرایه تاکسی نیز گفت: هر سال موضوع افزایش کرایه تاکسی به شورای اسلامی شهر کرمانشاه برای تصویب ارائه می شود که امسال هم درخواست افزایش بیش از ۱۰ درصد کرایه را داده ایم.

شهر کرمانشاه حدود یک میلیون نفر از جمعیت ۲ میلیون نفری استان کرمانشاه را در خود جا داده است.

 

ایرنا