به گزارش طلوع کرمانشاه، مظفر تیموری با اشاره به اینکه اکنون ۲ سینمای فعال آزادی و فرهنگ در استان کرمانشاه وجود دارد اظهار داشت: اقدامات لازم برای راه‌اندازی دو سینمای دیگر در استان انجام شده و در حال ساخت هستند که شامل سینما «بیستون» در هتل پارسیان و سینما «کوروش» در چهار راه مدرس می‌شود.

وی با بیان اینکه سینما بیستون دارای ۱۶۰ نفر و سینما کوروش ۵۰۰ تا ۶۰۰ نفر ظرفیت است عنوان کرد: ساخت این سینماها به پایان رسیده و در حال تجهیز هستند و سینما بیستون در هفته جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

تیموری با بیان اینکه براساس استانداردهای جهانی به ازای هر ۱۰۰ نفر یک صندلی سینما باید وجود داشته باشد در حالی این میزان در استان کرمانشاه ۱۰۰۰ نفر به ازای هر صندلی است گفت: امید داریم با راه‌اندازی این دو سینما و سینما پیروزی استان کرمانشاه به استانداردهای جهانی و کشوری نزدیک شود.

وی با اشاره به اینکه پیگیر راه‌اندازی یک سینما در شهرستان سنقر و کلیایی هستیم بیان کرد: شهرستان هرسین نیز دارای سینما بود که به دلایلی تعطیل شده است و پیگیر تجهیز این سینما و راه‌اندازی مجدد آن هستیم.

تیموری با بیان اینکه ساخت سینما پیروزی کرمانشاه نیز با مسئولیت حوزه هنری در حال ساخت است افزود: ساخت این سینما زمان‌بر است و امید داریم به سرعت انجام شود زیرا یکی از مؤلفه‌های توسعه فرهنگی ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی است و سینما یکی از این زیرساخت‌ها است.

سرپرست معاونت هنری و سینمایی ارشاد استان کرمانشاه با اشاره به اینکه توسعه زیرساخت‌های فرهنگی سبب توسعه شهری خواهد شد بیان کرد: از یکم تا ۲۶ فروردین ماه امسال ۲۸ هزار نفر در سینما آزادی و ۱۴ هزار نفر در سینما فرهنگ کرمانشاه حضور پیدا کردند که این آمار در طول تاریخ سینمای کرمانشاه بی‌سابقه است.

 

تسنیم