مرادعلی تاتار روز دوشنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار با حضور مشاوران املاک در فرمانداری قصرشیرین، افزود: هم اکنون در شرایط جنگ اقتصادی هستیم و دشمن تمام توان خود را برای این به کار گرفته و افرادی که هم سو با نقشه های دشمن حرکت می کنند با آنها برخورد می شود.

وی اظهار کرد: با توجه به افزایش اجاره بهای مسکن از ابتدای سال جاری این کار توسط استاندار کرمانشاه پیگیری و به شهرستان ها ابلاغ شد که کمیته ویژه ای متشکل از ادارات نماینده دادستانی، تعزیزات حکومتی، شهرداری، بنیاد مسکن و اداره صنعت، معدن و تجارت تشکیل شود تا نسبت به نرخ گذاری براساس ارزش ملک منطقه اقدام کنند.

نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: اگر مالک و یا مشاور املاکی فراتر از قیمت ارزش ملک در منطقه اقدام کند، با آنها برخورد قانونی می شود.

تاتار افزود: از این رو کمیته مربوط در شهرستان ظرف چند روز آینده تشکیل می شود و مشاوران املاک بر اساس دستورالعمل های قانونی که از سوی صنعت معدن، تجارت و اتاق اصناف به آنها ابلاغ می شود، باید اقدام کنند.

وی گفت: این کار دستور کار ویژه شهرستان است و خلاف این امر از کسی پذیرفتنی نیست و هیچ مشاور املاکی حق ندارد بدون نظر کارشناس مربوط قراردادی تنظیم کند.

او ادامه داد: اتاق اصناف و اداره صنعت، معدن و تجارت باید شرایط لازم از جمله کلاس های آموزشی و مشاوره را برای مشاوران املاک فراهم کنند.

وی گفت: با توجه به گرانی های اخیر مسکن برای مقابله و کنترل آن همکاری همه مردم و مسئولان الزامی است/ایرنا