کرمانشاه پروژه های نیمه کاره بسیار زیادی دارد که برخی از آنان چند دهه است که تعیین تکلیف نشده اند، اما سالها از پی هم می آید و خبری از پرواز کاسه های تله کابین بر فراز طاقبستان کرمانشاه نیست.

تله کابین یکی از معروف ترین این پروژه ها است که چندین سال است قول اجرای آن را به مردم داده اتد اما هنوز هم خبری از احداث آن نشده است.
تله کابین کرمانشاه اکنون فقط به یک تابلو کوچک در محدوده میدان طاقبستان محدود شده و قرار بود روزی زمین کنار این تابلو، کارگاه پروژه تله کابین باشد اما اکنون فقط یک زمین و منطقه متروک است که هیچ کاری در آن انجام نمی شود.
ظرفیت گردشگری طاقبستان در شرایطی بدون استفاده مانده است که در استان های مجاور از ظرفیت هایی که شاید به اندازه کرمانشاه هم نباشد به خوبی استفاده می شود و میلیون ها تومان از قبل آن، درامدزایی ایجاد می شود.
کرمانشاه با این نرخ بیکاری به شدت به اجرای چنین پروژه های گردشگری نیاز دارد زیرا تعداد زیادی از جوانان می توانند در این پروژه و مشاغل جانبی حاصل از آن مشغول به کار شوند.
اما سالها می گذرد و خبری از پرواز کاسه های تله کابین بر فراز طاقبستان کرمانشاه نیست.
بارها مسئولین شهرداری وعده دادند که با گروه ها و بخش های مختلف رایزنی کرده اند تا تله کابین تعیین تکلیف شود اما خبری از اجرای آن نیست.
حتی زمانی تحریم ها بهانه شده بود که تجهیزات در اختیار پروژه قرار نمی گیرد.
زمانی قرار بود اوقاف برای ساخت تله کابین پای کار بیاید و چند بخش دیگر هم اعلام آمادگی کردند اما برخی از بخش ها با بهانه اینکه احداث تله کابین توجیه اقتصادی ندارد کنار کشیدند.
حالا با این افزایش نرخ ارز و هزینه های جانبی، بهای تمام شده اجرای پروژه تله کابین کرمانشاه چند برابر شده است و تامین آن بسیار سخت تر از گذشته خواهد بود.
با وجود وعده های متعددی که از سر تله کابین گذشته مردم دیگر به اجرای آن امید ندارند اما شهردار کرمانشاه دوباره قول تعیین تکلیف این پروژه را در آینده نزدیک داده است.
آرش رضایی درباره آخرین وضعیت تله کابین کرمانشاه از رایزنی با بنیاد مستضعفان برای مشارکت در اجرای این پروژه خبر داد.
وی عنوان کرد: قرار شده بنیاد مستضعفان برنامه خود را برای اجرای پروژه تله کابین کرمانشاه در مدت سه ماه ارائه کند.
به گفته شهردار کرمانشاه قرارداد با بنیاد مستضعفان برای اجرای پروژه تله کابین کرمانشاه ۳۰ ساله خواهد بود.

گزارش شهری

خط اول روتیتر بعدی تیتر