یکی از مهمترین نیازهایی که مردم در طی روز بسیار با آن مواجه می شوند خرید شارژ تلفن همراه برای اپراتورهای مختلف است که رقم آن در روز به میلیاردها تومان می رسد.
برای اینکه دیگر نیازی به خرید کارت شارژ کاغذی و یا مراجعه با عابر بانک نباشد اپلیکیشن های متعددی برای خرید شارژ در دسترس قرار گرفته و به علاوه مردم می توانند از روش های مختلف اینترنتی شارژ تهیه کنند.
اخیرا بانک ها محدودیتی برای خرید شارژ با کارت بانکی ایجاد کرده اند به گونه ای که طی ۲۴ ساعت فقط یکبار می توان با یک کارت بانکی شارژ خرید.
اگرچه هدف از این کار جلوگیری از سواستفاده و سرقت از کارت های بانکی عنوان شده است اما این امر مشکلات زیادی را برای مردم ایجاد کرده است.
برخی از افراد با تلفن همراه زیاد صحبت می کنند و چند بار در روز نیازمند خرید شارژ می شوند.
برخی چند خط تلفن همراه دارند که نیاز پیدا می کنند برای تمام آنها در طی روز شارژ بخرند این محدودیت جدید باعث نارضایتی مردم شده است.
عده ای دوباره به خرید کارت شارژهای کاغذی قدیمی رو آوردند که برای مصرف کننده گرانتر تمام می شود زیرا مغازه داران مقداری سود قانونی خود را روی قیمت کارت شارژ می کشند.
این محدودیت در شرایطی ایجاد شده که دنیا به سمت گسترش خدمات الکترونیک می رود اما ما در ایران این خدمات را برای مردم محدود می کنیم.
رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده کرمانشاه نیز درباره محدودیت خرید شارژ تلفن همراه از کارت های بانکی گفت: خدمات مبتنی بر کارت بانکی یکی از خدماتی است که بانک ها برای رفاه حال مشتریان خود ارائه می دهند.
عبدالرضا یاری بیان داشت: اخیرا محدودیتی در برخی از خدمات مانند خرید شارژ تلفن همراه ایجاد شده که گلایه مردم را به دنبال داشته است.
وی با بیان اینکه این خدمات از سوی بانک ها فقط برای رفاه حال مردم ایجاد شده و جز وظایف آنها نیست، افزود: این امر باعث شده اگر محدودیتی هم در این خدمات ایجاد شود چندان قابل پیگیری نباشد.
رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده کرمانشاه خاطرنشان کرد: خود کارت های بانکی نیز خدمات جانبی است که بانک ها برای کاهش مراجعه مردم فراهم کردند و هر خدمتی هم که مبتنی بر کارت بانکی باشد اجباری برای بانک ها محسوب نمی شود.